Plug - osnovna tema

Ja orem sa 756 30 visoki klirens i belorusom 82 i lepo se slazu, razmisljam da kupim leoparda 2 x 35 za uslove kakvi su bili jesenas .
 
Ja orem sa 756 30 visoki klirens i belorusom 82 i lepo se slazu, razmisljam da kupim leoparda 2 x 35 za uslove kakvi su bili jesenas .

E vidis ja cu zato da sacuvam Leoparda (mada sam hteo da ga prodam ali definitivno odustajem) a pored njega kupicu 756.30 visoki kad su odlicni uslovi...
 
Naletio sam na, za mene, interesantan plug, ali neznam koji je i kakve su mu osobine.
Tražio sam plug sa spiralnim daskama jer mi treba za relativno plitko oranje od 15 do 20cm i male brzine kretanja.
Kod nas najviše ima OLT PTO 2.25 ali on ima jako slab ram i nosače glava pa se lako krivi. Ovaj plug mnogo čvršći.
Dotjerao sam ga i na probu. Dobro prevrce brazdu ali slabo ide u zemlju. Tamo gdje je tvrda zemlja i zbijena neće skoro nikako.
Zemlja je ove godine jako teška, zbijena i još uvijek vlažna.
Može li mi ko pomoći kakvim savjetom, da li plug vrijedi čemu i da li je to što neće u zemlju do raonika pošto bi po nekim slikama trebao na vrhu biti špic. Slike su slabe i prije probe. Napraviću malo bolje slike pa cu okačiti još koju.
21ag7ti.jpg
2cshpc9.jpg
 
Poslednja izmena:
To sam i ja, na osnovu procitanih diskusija na forumu, zaključio da bi moglo biti.
Na slici se vidi da vrz raonika nije ni malo niži od plaza. Čak na kraju plaza nema ni pete.
Plazevi su poprilično poderani. Koliko su oni važni. Planiram nabaviti nove raonike, ali da li moram i plazeve.
Mislim da petu svakako trebam staviti, i da bude u visini vrha raonika.
Mislim da ovo nije PTO 2.25 makar ne ova današnja verzija. Nosač glave pluga kod ovoga je 7,5x3,5cm a kod PTO je 6x2,5cm. Ako neko ima iskustva s ovim plugom, bio bih mu zahvalan da napiše. Ja sam gledao i čini mi se da plužne glave najviše liče na OLT Slavonca.
4q0lf5.jpg

1zuaug.jpg
vifk49.jpg


- - - - - - - - - -

Ako plug stavimo na ravnu ploču i poravnamo ram da bude u vasevagi po širini, da li tad obe plužne glave trebaju približno ravno stajati na ploči.
Naki ovdje mi pričaju da treba prva plužna glava biti niža od zadnje, kako bi se teka kad navijemo plug prema brazdi (da polje slaže) poravnali zahvati.
Meni je logično da plug kad je u ravni obe plužne glave hvataju jednako.
 
ako je zakačen za traktor onda naravno da ne može baš svaki put da stoji ravno, to zavisi od kolenaste osovine.
Otkačen mora da stoji bez podupirača ako su raonici i plazevi dobri.
 
Na zadnjem plazu ti fali dodatak tj proširenje plaza što se šrafi na one dve rupe što sevide i vrh raonika mora biti niži par cm od pete plaza
 
Ja ne vidim slike tog pluga, a kako vidim da ih vi vidite onda je nešto kod mene. Je l' zna neko o čemu je reč?
 
Neznam sta bi moglo biti da ne vidite slike.
Mozda su slike malo veće (veća rezolucija), ali mislim da ih program prilikom postavljanja prilagodi.
Stavio sam na zadnju plužnu glavu novi raonik prizvođač Plamen. Znatno je veći od starog i ima špic.
Inače raonik je starog tipa takozvani "klunaš" jer pored ravnog dijela ima i bočni dio. Vidi se na slici.
Je ko kad radio s ovakvim plugom. Malo sam proguglap i mogao bi biti OLT Sremac. Glave su iste kao kod Slavonca ali je rem na pomjeranje.
U temi sam pročitao da je član Okrim ima Slavonca.
1037pl5.jpg
 
Nisam video ovo pitanje za ovaj plug,ali eto kolega Cira daje precizan odgovor.Standardan PTO sa glavama OLT Slavonac.U to vreme su fabrike sve i svasta kombinovale.Ovo je orginal.
Plug lepo ore,a neznam kako da ti docaram sta da uradis da plug ide u zemlju kao lud i da nema otpora i problema,treba nesto da odseces na raoniku.
 
Pozdrav ljudi!! Ovaj OTT sto sam dobio uz traktor je previse tezak i ne isplati mi se da ga sredjujem, pa sam odlucio da ga prodam( pa makar i na kilo! ) i da kupim drugi, pa reko da pitam, koji bi ste mi trobrazdni plug prevrtac( sa resetkastim daskama ) preporucili za traktor Fendt Farmer 309LSA? Teren na kome obradjujem zemlju je brdsko/planinski, a zemlja je teza smolnica. Hvala unapred!
 
Treba otseci ovaj deo sto ide nazad ka plazu.. Mislim taj deo na raoniku.. Jel tako slabo ide u zemlju,sad svako pravi raonike i pojma nemaju kako i treba da izgleda samo daj da naprave....
 
Probali smo plug i s ovim novim raonicima i opet slabo ide u zemlju.
Zemlja je do duše jako teška i zbijena imam osjećaj da ovaj plug nije za takve zemlje.
Posudio sam PTO s standardnim glavama i on ulazi u istu tu zemlju bez problema.
Odustao sam od kupovine.
 
Pa to je zato sto danas svi hoce da prae raonike... Kad kupujes raonike treba to da pogledas.. Ja sad vise nemam slavonca ali kad sam imao raonike sam kupovao da obavezno vrh raonika bude duzi od tog dela sto ide ka plazu,pa sam i onda to sekao isto.. Isao je u zemlju kao mutav...
 
Ok. Sasvim logično da mu ovaj obilježeni dio smeta.
Ako eventualno ne vratim plug, probaću.
Ma išao bi on u normalnu zemlju al ovo kod nas je nešto posebno.
Jako zbijeno glinovito zemljište. Ove godine posebno teško.
Orali smo s šumskim lancima "kopitarima" i opet je proklizavalo.
 
Nazad
Vrh