Plug - osnovna tema

Bubu jel taj bio cetvorobrazdni ajd daj neku cenu na pp
 
Verovatno je bio ali je kod mene tako stigao. Rastojanje od glave do glave je 90cm ali ima prostora na gredi da se izbuse nove rupe kao na novom Alpleru, da bude rastojanje od glave do glve 102cm. U tom slucaju bi minimalan zahvat bio 14 coli ili 35cm po glavi.
 
Dukej druze nemoj misliti da je l950 bolji plug od imt 756 3*30,cak imt-a rus lakse vuce nego vogela,ja sam ga imao 10god i bio prezadovoljan sa njim nabacis mu deflektore od vogela(bar mislim da su od njega) i milina mislim da ima u temi oranje slike tog mog pluga i rusa.Kvalitet materijala je bolji kod l950 ali ne i oranje tu je i cena.Evo i slike
30mrh3d.jpg
 
Koja je razlika izmedju Vogela M950 i Vogela L950? Da li bih mogao M950 da vuce Rus do 81KS? Koji mi vi predlazete od ta dva za rusa 820?
 
Koja je razlika izmedju Vogela M950 i Vogela L950? Da li bih mogao M950 da vuce Rus do 81KS? Koji mi vi predlazete od ta dva za rusa 820?
Citiram kolegu Lalu nadam se da mi neće zameriti
Razlika je u piramidi, na M modelu je ona velika sa tri reda rupa, podesavanje prve brazde i zakosavanje je na spigle, greda kod L modela je 100x80 mm, kod M je 120x120 mm, klirens kod L je 700 mm, kod M je 800 mm. Tocak je veceg precnika na M modelu. L ima zahvate 30,35 i 40 cm po brazdi, M ima 32, 36, 40, 44 cm... Postoji tema o VN plugovima tamo možeš saznati sve što te interesuje evo link
http://poljoinfo.com/showthread.php?1040-VOGEL-amp-NOOT-SOIL-SOLUTIONS
 
Kolega Dukej ja sam isto bio u dilemi kad sam trazio plug za mog rusa ali se uopste nisam pokajao sto sam kupio Regenta 3 braznog umesto Voogela,em se lakse vuce i cena nije tolko paprena,i jako lepo ore.Na vama je odluka ali moj savet je 3 brazni plug
 
Robert koji rus ga vuče ,koji je zahvat ,da li imaš predplužnjake, kako ide zaoravanje kukuruzišta koja ti je potrošnja u nekim normalnim uslovima oranja s njim? U potrazi sam isto za plugom trobrazdnim za rusa 82.
 
Malo skuplje od toga sam ja platio originalnu rucku u Fopu Novi Becej. Ako se stavlja novi tip rucke na stari tip oklagije onda rucka ne stoji na sredini ako oklagija stoji u srednjem polozaju.
 
Robert koji rus ga vuče ,koji je zahvat ,da li imaš predplužnjake, kako ide zaoravanje kukuruzišta koja ti je potrošnja u nekim normalnim uslovima oranja s njim? U potrazi sam isto za plugom trobrazdnim za rusa 82.
Vuce ga Rus 552 koji ima reduktor u menjacu zahvat pluga je 96cm,zaoravanje kukuruzista ide jako dobro posto tanjiram pre oranja,potrosnja tu oko 10-14 lit po kj.
 
Nazad
Vrh