Plug - osnovna tema

Kupujem delove pluga 757-20 koi su označeni na slici izvinjavam se za :off_topic: postavio sam ovo isto i u odgovarajućoj temi ali mislim da će ovde videti više njih :osmeh:

plug-oznacen.jpg
 
332ozt0.jpg


33ljc43.jpg

to je Ruski plug Utas,svi su bili petobrazni pa je seceno, pa neki imaju trobrazne (kao ja ) a neki dvobrazne ,a za piramidu ko kako se snasao.:ppozdrav:kod doticnog pluga su samo te livene glave i daske sa Utasa i greda

- - - - - - - - - -

ovako je izgledao originalni petobrazni vuceni Ruski plug od njega su koriscene noge i daske ,inace treba da je I profil konstrukcija
2ijm2x1.jpg
 
Da li neko može da mi kaže kako se kreću cene solidnog IMT 756 pluga (dve brazde), sa jednim crtalom i točkom, a koliko bez točka?
 
Ja sam kupio od komšije u solidnom stanju sa crtalom bez točka 756.25 sa kverneland daskama pre jedno 6-7god za 250eur.Uz njega sam dobio još dva para raonika ,prednje crtalo koje ne koristim,i rezervne trouglove za daske.
 
Dukej predpostavljam da razmišljaš i o plugu za rusa :osmeh:. Da li si gledao koliko se kreću , i šta misliš koji bi bio adekvatan za ruju mislim na neki trobrazni? Meni najviše bi odgovarao VN ovaj niži L950 zbog zahvata da imam opciju da smanjim ako mu je teško i ako su teži uslovi za oranje ,ali za tu varijantu treba i dosta::novac:: alternativa je neki imt 756.30 757.30 ili 610.14
 
Dukej predpostavljam da razmišljaš i o plugu za rusa :osmeh:. Da li si gledao koliko se kreću , i šta misliš koji bi bio adekvatan za ruju mislim na neki trobrazni? Meni najviše bi odgovarao VN ovaj niži L950 zbog zahvata da imam opciju da smanjim ako mu je teško i ako su teži uslovi za oranje ,ali za tu varijantu treba i dosta::novac:: alternativa je neki imt 756.30 757.30 ili 610.14

Razmišljam, ali nemam pameti :):novac:: ), pa mi je onda slaba vajda od razmišljanja. :osmeh:

Imam dva kom. IMT 756, pa sam mislio da od njih naparvim jedan trobrazdni. Komšija me ubeđuje da to ne radim i da uzmem jedan ljudski dvobrazdni 2x 35cm. Kaže da u neuslovnom džombištu rus neće moći vući 3x30cm. S druge strane, jedan moj drugar tvrdi suprotno, tj. da će se ruja igrati sa takvim plugom u svim uslovima. On ima MTZ 820 i neki 3x30 plug (Od Posavca šasija, a glave rešetkaste čantavirske), i kaže da ruji uopšte nije problem da ga vuče. Čak sad traži nekog Leoparda 3x35cm (visokog, kockastog) za zaoravanje tanjirane kukurzovine, pošto mu onaj Posavac u kukurzovini guši. Samo se meni Leopard ne sviđa...

Za cenu 756 sam pitao jer me je neki čovek pitao da mu prodam jedan, samo ja još nisam načisto da li da ga prodam ili da pravim trobrazdni...

I ja mislim da bi najbolja opcija bio Vogel namešten na 3x30cm, ali su oni oko 2000e a to mi je sad nedostižno. Da li neko zna kako se kreće cena dvobrazdnog Vogela L950 (sa točkom i pretplužnjacima)?
 
Poslednja izmena:
@Vlasto ovaj kvederland je odličan plug ali samo sa dve brazde da vuce njegov rus.Tu treba traktor od minimum 100ks,kod nas je takav vukao 820 pa se usrao sa tim plugom jos ovaj ima i pretplužnjake,ima tu razmak izmedju glava 105cm taj guta masu ko lud samo treba malo jaci ridjan da nosi taj plug. Ova dva sto sam okačio su došta lakši za vući,a i kraći razmak izmedju glava za 10cm.
 
Pa i na ovome moze da skine 3. brazdu ako je loša jesen, ali ako se lepo ore moze sa 3. komotno.. kod druga ovaj plug vuce Belarus 820..
 
A sto lepo ne uzmes 2 brazde sa 40cm zahvatom i sa predpluznjacima? Rus ima dosta brzina i uvek mozes ukomponovati radnu brzinu sa opterecenjem. Ovo pricam jer imam prilike videti traktor od 127ks kako lepo radi sa 3 brazde na 40cm.
 
Бојчетићу треба то и после уредити те бразде које остави плуг од 40 цм захвата,бар код нас где се земља "каиша"..Не знам како је код Дукеја...Треба онда и велика тањирача итд..
Што се мене тиче нека узме онај квернланд са огласа они се баш лако вуку,то буџење није по мени добра идеја,гушиће у кукурузовини само тако.
 
Kod Dukeja je zemlja kao i kod mene, jos kvalitetnija. Nece biti nikakvih problema sa 40cm zahvatom. Setvospremac u jednom prohodu poravna odlicno.
 
Nazad
Vrh