Plug - osnovna tema

Zombi lepo si ovo odradio.
Obzirom da ovako dobro varis, mogao bi razmisliti i o nabavci nekog CO2 aparata srednje snage.
Ja takodje varim za svoje potrebe aparatom koji sam sam pravio kao dvofazni(380V), jer je struja u mom kraju nekad bila jako slaba. Koristim uglavnom 3.25 ili cak i 4 za nesto deblje.
Sto se tice C.0361 smatram da si daske trebao produziti takodje gibnjem(opruznim celikom) ili bar C.0563 koji je dosta jaci od 361 koji je za neke najobicnije namene.
Ipak tu ima dosta abrazivnog dejstva zemlje. Daske je nekad IMT radio od C.1931, 1731 pa cak i od C.3130 manganskog.
 
Zombi lepo si ovo odradio.
Obzirom da ovako dobro varis, mogao bi razmisliti i o nabavci nekog CO2 aparata srednje snage.
Ja takodje varim za svoje potrebe aparatom koji sam sam pravio kao dvofazni(380V), jer je struja u mom kraju nekad bila jako slaba. Koristim uglavnom 3.25 ili cak i 4 za nesto deblje.
Sto se tice C.0361 smatram da si daske trebao produziti takodje gibnjem(opruznim celikom) ili bar C.0563 koji je dosta jaci od 361 koji je za neke najobicnije namene.
Ipak tu ima dosta abrazivnog dejstva zemlje. Daske je nekad IMT radio od C.1931, 1731 pa cak i od C.3130 manganskog.

Znam da bi bilo dobro da su daske povišene sa nekim boljim čelikom ali nisam bio u mogućnosti doći do takvog a i samo povišenje je jako malo, tek 5cm sa gornje strane gdje je habanje najmanje tako da će i sa ovim čelikom trajati jako dugo. Ja korisitm kineski Einhel aparat za zavarivanje koji radi i sa monofaznom i sa trofaznom strujom. Nedavno sam tek uspio da dobijem trofaznu struju tako da bez problema mogu da radim sa 3.25mm elektrodama a ranije na monofazmnoj struji nije bilo šanse za to.

@Bubu

Ovo je snimak gdje je plug još bio u originalnom stanju (snimak od prošle godine), upravo zbog toga sam ga i proširio i povisio daske kako bi ga bolje uklopio sa traktorom i dubinom oranja. Krajem aprila ću orati lucerište (pola hektara) tako da će to biti prva proba, biće snimaka naravno.
 
Prvi plug koji sam imao je bio neki nemački 2*10 isto je imao točak skroz napred i mogu vam reći da je super odrađivao posaonikad mi se nije fušilo između pluga i rama i super je održavao dubinu ali sam ga prodao što je bio niskog klirensa
 
Zombi lepo izgleda ovo što je urađeno. U radu će se najbolje pokazati kako zapravo jeste.
Na osnovu prve slike ne mogu da shvatim kako kačiš ovaj plug. :osmeh:
Nešto ti zveči Zetor... Meni se tako čuju tegovi kad nisu dobro pričvršćeni.
 
Stari tipovi plugova ,kad nije bilo savremene hidraulike ,svi su imali tu tockove.Klasicno slepanje bez dodatnog prenosa opterecenja na tockove.
Dobro si se potrudio i bilo je posla . Ja bih mozda jos malo povio deflektore ,malo manje raonike , i bez ovog pera napred nego jos jdno crtalo. To je moje misljenje. Dobro ores i duboko. :bravo:
Svi mi nastojimo da ovako postavimo lemes da fino lezi ,sto bi se reklo na odrez. Ali kod dubljeg oranja i daske potonu u zemljiste pa je odmah teze. Pogotovo kod ovakvih dasaka. Mislim da je MALO okomitiji raonik da bi plug bio visi i bilo bi lakse traktoru a nebi i kipilo.
 
Drugari, ja se ponovio. Kupio sam jednobrazni OLT Posavac 1,40 o kome sam pisao na strani 376 :ppozdrav:





image upload no compression

image upload with preview

screencast

windows screenshot




Platio sam ga svega 100e a stanje mu je odlicno tj kao nov. Skoro da nista nije izorao. Covek nije mogao da ga vuce fergusonom nikako, jer kako kaze ide dosta u dubinu. Zato ga je pomerio na vratilu da manje hvata, ali ni to mu nije pomoglo, i morao je da kupi drugi plug.
E sada, malo sam izguglao i nasao zasto zapravo ferguson ne moze da ga vuce..
Ovom cudu od pluga fabricki stoji da moze da ide u dubinu od 38cm!

how do i print screen

Takodje, za imt 755 tj 2x25cm koji ide u fabricki u dubinu od 23cm potrebno je 30ks, a ovom posavcu, za ovih 38cm, potrebna snaga je 45ks. Moze da se desi da ovo bude idealna kombinacija za mog zetora od 55hp da postigne oko 35cm. Videcu prvom prilikom kada ga budem probao pa javljam.

Da li neko zna koliko cm bi trebalo da bude rastojanje od tacke A do tacke B? Tj hteo bih da vratim plug u fabricko stanje. Zapravo, dobro bi mi doslo da znam otprilike rastojanje, kako bi plug radio punim kapacitetom, bez da mu bude smanjen ili povecan zahvat.

screen capture freeware
 
Imas srece sto on njega nije umeo nastelovati ,i to bas na fergusonu je mogao da mu odredi dubinu kakvu hoce.
Samo treba znati...
 
danas pao pazar,pa ako moze koji komentar i misljenje naravno reci cu i cenu naknadno,samo me interesuje vase misljenje,
1392646670247.jpg
1392646689766.jpg
1392646704479.jpg
1392646723345.jpg
1392646743292.jpg
1392646761948.jpg
1392646774425.jpg
1392646779751.jpg
1392646786530.jpg
1392646793127.jpg
usput zamolio bih moderatore da preurede poruku ukoliko smatraju da za to ima potrebe:cao:
 
Poslednja izmena:
Au.. da zna jadan da prica bila bi mu prica dugacka.. Kad izmenjas sve te pohabane delove bice to dobar plug ne deluje da je varen i lomljen. Cena po meni od 250 do 350e ne vredi vise
 
Poslednja izmena:
od delova za zamenu je potrebno oba raonika,oba plaza sa petom jer ih bukvalno nema i crtalo,nigde nije varen i lomljen,najvise je radio u peskovitoj zemlji
 
(Da li neko zna koliko cm bi trebalo da bude rastojanje od tacke A do tacke B? Tj hteo bih da vratim plug u fabricko stanje. Zapravo, dobro bi mi doslo da znam otprilike rastojanje, kako bi plug radio punim kapacitetom, bez da mu bude smanjen ili povecan zahvat.)....... Druže ja imam olt alkara 1*40 i vlatko sa njim ore bez problema na dubini do 35 cm , čovek ga sigurno nije znao naštelovati inače neznam klikaje ova mera što si nacrtao ali sa druge strane je kolenasta osovina izbačena 13cm kod mog pluga
 
Nazad
Vrh