Plug - osnovna tema

pravio sam ih vise komada ja secem onaj srednj profil pa ga nastavim izmedju srafova na drugoj glavi ali moze i tako ne primeti se,ako imas dobre raonike vuce ga rajka lakse nego onaj mali sto imas
 
Pa da ti kažem ... (jedino trenutno nešto nemam "vremena" ) Jel ono još i nazad može da se produži . Ako dobro ore plitko , pa da sa 5 brazdi "garim" strnje , bio bi glavni u selu.
 
110 Ali nemam tegova.Treba ovde traktorić od 150 konja ,dug je plug previše.Al zato ima Zetor ,koliko se ovde hvale on može sigurno.:haha:
 
uuu slab je on za ovoga ako hoces kvalitetno oranje...da ne sahranjujes masinu...ma nema ovde na forumu zetor od 50 konja vuce Lemkena od 6 brazdi bez tocka...toliko su dobri traktori....(da se ne ljute vlasnici zetora,mala sala.ipak sam ja za IMT ):haha:
 
Ove godine može.Ja više volim ići 6km sa 4 brazde,nego 8ili 9 km sa 3 brazde Tako i sa Zetorom 2 brzina sa 3 ili 3.brzina sa 2 br.Imam manji br okretanja lepše slaže i više uživam ,manje se truckam .Iz tog razloga obožavam Roto Drljače .Laganini prodjem jednom i gotovo .A pre goni tanjirače , pa idi kući po zubače ili spremač pa opleti što može brže pa kruži ko poplašen, pa posle tanjiranja nemogu izaći iz traktora.

- - - - - - - - - -

http://www.pik.ba/artikal/4779254/plug-vogel-noot/Ovo sam išo da kupim pred sezonu ,al čovek zatego na 2000 e . Skineš zadnju po potrebi i krkaj kako želiš ako nemože 4.
 
auu puno ovaj trazi za VN nije los plug ali nije ni u sjajnom stanju...ma roto drljaca je zakon,dosta smanji posao i napor...ne znam koliko kosta dubicin nov 4 brazde,nije puno skuplji od ovog VN jos kad odbijes podsticaj..
 
kod mene blizu na stovaristu ima 3 brazde dubica,ima na prethodnim stranama,a imam i njihov katalog pa cu videti ima li 4 brazde cu napisati..

- - - - - - - - - -

spasoje ipak nema,samo 3 brazde ali mislim da bi se mogao u firmi dogovoriti da narucis 4 brazde,dosta izlaze u susret kupcu,a i kvalitetni su...prave i obrtace i ravnjake...
 
Skoro je pisano dosta o tome .Od razni nitro farbi ,ulja .maziva ,do spreja za srebro,čaja od koprive i neznam čega sve:haha:... Potraži malo.
 
Meni se svidjaju obojica.

Misliš zelenko i plug ili pak zelenko i traktorista :sta:

Al ste i našli oko čega da se prepucavate, pa o ukusima ne vredi raspravljati. Ovaj voli plug, ovaj traktor, ovaj i traktor i plug, ovaj i traktor i traktoristu.
Ja sam sa plugovima i traktorima završio za ovu sezonu i sad sam u fazonu razgledanja slika sa lepim traktorima i još lepšim rukovaocima. Nije me sramota da priznam da se ovih dana ložim na traktoriste poput ovih:






Nadam se da će mi forumaši oprostiti za ovaj mali izlet u :off_topic:
 
Poslednja izmena:
Ja nisam završio sa oranjem , ostalo mi još jedno 2,5 ha . Evo sad odoh malo samo da kafu popijem . Nije mi problem da radim traktorom po ovakvim uslovima samo ako može . ( Ti krlemrle si položio nisi od "onih" što ne vole traktoriste )
 
Nazad
Vrh