Plug - osnovna tema

Kako mi se cini da ovo nije original plug, pogotovo sto kaze da je star dvije godine... Neke djelove ima da pasu kao originali a neki su sumnjivi poput osovine, U IMT-u ju nisu nikad tako motali... Produzetci daski takodjer nisu IMT proizvodnje, na njihovim su obje rupe ispresane kao proslicane, Upore dasaka su na krajevima coskaste, IMT je to ispresavao zaobljeno, ovi nosaci na sta se daska i plaz sarafe su takodjer drugaciji... Nazubljena ploca za stelanje pluga, drugacija...

I jedan detalj koji moze biti ali i ne mora je taj da nisu svi sarafi okrenuti jednako a koliko mi je poznato da su sve matice na velikim vijcima gledale prema oranom, a ne kao ovi sarafi sto drze "srpove" da gledaju prema van. kazem, moze biti, ali ne mora.


Sve upucuje na kopiju, a oni se motaju ko gumeni, cak znam za slucaj gdje je 540 smotao 2x10" plug...

Nego, koliko ti prednja brazda hvata s ovako nepodesenim plugom?!? Ores ko s trobraznjakom?
 
Pitam zato jer vidim da je rucka za stelanje (al je ona ovih dana popularna, to je cudo jedno) gleda puno previse prema naprijed. pomakni ju u sredinu i po potrebi zub-dva NAZAD. Kad ores, vidis koliko ti prednja hvata, i ako je previse, rucka zub nazad, ako je pre malo, zub naprijed i tu stimas zahvat prednje brazde.
 
pogledo sam osovinu u Z.B na njegovim slikama ugao je isti al je polako smotano a kod mene ko da je slomljena može bit lako da je kopija

---------- Poruka napisana u 13:25 ---------- Prethodna poruka je at 13:20 ----------

ja sam je uvjek držo na sredini i pomijero naprijed mislio sam da tako ispravljam jer mi se činilo iz traktora datada plug ide ravnije za traktorom a nikad nisam preko polovine išo u nazad

---------- Poruka napisana u 13:31 ---------- Prethodna poruka je at 13:25 ----------

ma nema kod nas pravog kovača da lemeše(raonike)uradi i savije pod pravi ugao on bi lego na ploču i bio ravan al jedan lemeš vaki jedan naki.Kad skinem raonike onda je ravan

---------- Poruka napisana u 13:33 ---------- Prethodna poruka je at 13:31 ----------

ma nema kod nas pravog kovača da lemeše(raonike)uradi i savije pod pravi ugao on bi lego na ploču i bio ravan al jedan lemeš vaki jedan naki.Kad skinem raonike onda je ravan

---------- Poruka napisana u 13:35 ---------- Prethodna poruka je at 13:33 ----------

ma nema kod nas pravog kovača da lemeše(raonike)uradi i savije pod pravi ugao on bi lego na ploču i bio ravan al jedan lemeš vaki jedan naki.Kad skinem raonike onda je ravan i gdje mogu kupit točak za imt plug i pošto je
 
Evo ga i moj plug IMT 756.25 s Kverneland glavama.

slika1832.jpg

slika1784.jpg
 
Ovaj sa kverneland glavama lepo stoji,fino polozeni raonici , sigurno dobro ore.
@prnjavor3 imas PP
 
Bobo@ Kazes da je 540 iskrivio 2x10'', ja sam pre mesec dana ispravljao komsiji isto 2x10'' neki IMT plug nema nikakvu oznaku, sa 533 je iskrivio ovu debelu gredu sto drzi zadnju brazdu. Napravili su tako da sam samo malo zagrejao i macolom od 8 kilograma udario dvaput i ispravio. Stvarno smesno sta ljudi prave i prodaju, samo mi je krivo sto nisam slikao, nego i taj plug ispravljen vise nije za upotrebu, predlozio sam komsiji da sto pre resava njegovo pitanje
 
Ako kupujete plug IMT gledajte da kupite stari ako je očuvan . Kupiti novi je veliki rizik . Šurak ,Rodjak , komšija kupovali nove plugove ovamo negde prema Derventi dali na Dušanicevim skladistima . Nažalost svi su posavijani i uništeni..:svinja:
 
Ja sam prije nego sam uzeo "Vogela" imao u plannu kupiti stari poderani 756.20 VK i prepakirati ga novim daskama, plazevima, lemesima i svim sto ide u paketu. Nisam mogao naci dovoljno jeftino poderan plug da bi mi se isplatilo kupovati na njega nove djelove, pa sam se malo raspitao za te Vogel plugove sto se prave u beceju i na kraju mi trgovac da jos malo i popusta, tako da sam za iste novce dobio novi plug, ali makar znam da je jak i kvalitetan. nisam ni trenutka pozalio sto sam ga kupio.

Inace, kod nas je sve puno tihi laznjaka IMT-ovih, cak su se u mom kraju i pravili u 4 radionice, neko nekoje djelove, a nesto se i kupovalo sto nisu mogli napraviti. Strasno je kak ose lako ti plugovi motaju i krive. debljina daske i sam materijal od kojeg su pravljene je sramota uopce i spominjati. deflektore ko da i nema i tako...

Spasoje je dao odlican savjet i ja ga podrzavam 100%.
 
Plug me kostao 7000 Kn tocak 500Kn i deflektori s nosacima 400Kn dakle 7900Kn a to je po sadasnjem tecaju €ura oko 1050€

Tocak je bio polovan IMT, ali nekoristen skoro. Nov kosta triput vise (1800Kn)

Plug je 12" visoki klirens, u FOP-u nisu nikad pravili niski klirens, znali su odmah iz pocetka sta valja ;)

Bojao sam se da ce se raonici trositi jako i mogu ti reci da nakon 2 godine oranje svega i svacega, oni jos uvijek ostri kao prvog dana. malo su manji, ali jos uvijek ostri i ulazi plug i u najtvrdju zemlju, a vuce se lako ako ne i lakse od IMT 755.

Ovako izgleda njegovo oranje:


Prva brazda je ovdje malo veca, jer izoravam trag gdje je vucena zmajevka puna kukuruza, zato i orem 5. sporom. U drugom prolazu se vidi da lijepo slaze i da radi super.
 
Evo to je ta teska kopija IMT pluga,slika je iz Hrvatske sa stovarista.Danas sam isao kupiti plug kad ono isti ovakav kao sa slike,na plocici pise samo Proleter(umesto Lemind-Proleter)nisam ga hteo kupiti za 150 eura a u super je stanju.Kome da ga prodam,da mi posle neko jeb..mat..,a varovi su mu vrhunski.Moze samo za delove,a mozda nije ni za to.
xaw8bk.jpg
 
Bobo stalno se srecem sa ovakvim plugovima,sa ovom nalepnicom,mnogi ga kod nas doteravaju iz Hrvatske jer ga tamo masovno bacaju a kod nas je kao dobar:haha:
Nebih ga kupio ni za delove jer na njemu nevalja nista,533 ga savije.A varovi su im komicni,da se upisas od smeha.Pa cime su ga varili?
 
Kupljen u Pozegi, a te plugove prodaje firma SE-KRA... ne znam gdje im je najbliza trgovina koja s njima suradjuje, ali vjerujem da bi ti to neki trgovac malo bolji mogao naruciti od njih.

Ako nista drugo, imas SE-KRA trgovinu u Mirkovcima...
 
Nazad
Vrh