Plasman zamrznute maline

I da bude dobra godina u poljskoj ne mogu oni da pokriju manjak zaledjene maline iz srbije...
Poljska vecinu maline proda u svjezem stanju, nema ona dovoljno da pokrije potrebe za zaledjenom ako se pojavi manjak sa ovih prostora... Ja mislim da ce barem kod nas ove godine zaledjena dostici veliku cijenu.
 
Samo da se nadovezem na Sove-a... Drugar dosao iz Poljske danas, kaze da je tamo veci sneg i mraz nego ovde zadnja 2-3 dana... I po onome sto sam nasao po netu kasnije video sam da je haos! Veceras oko 8 sam dobio "izvestaj" i iz vecih delova Bosne... U nekim mestima je 100% steta... U Travniku i okolini, samo su Polka i Polana prezivele... Sve ono sto je bilo na stubovima i povezano je sravljeno sa zemljom... Ako budem stigao sutra, pokusacu da upload-ujem video...

Sove, kako je kod vas u Teslicu?
 
Niko normalan ne priziva ovako nesto,ali sta da se radi,priroda regulise stvari na svoj nacin.Ja sam sa ocekivanih 50-55 tona spao na nekih 20ak tona,sta da se radi,prezivecemo i ovu godinu nekako....Sto se tice cene originala,ne ocekujem da ce biti ekstremno velika,osim u slucaju da Poljsku zadesi velika susa....

Ariljac80, reci mi molim te, jel imas i tunel za zamrzavanje i hladnjacu za skladistenje. I da li bih mogao ja da napravim samo za lagerovanje da u njoj bude ona temperatura od -20 do -18, samo za svoje potrebe, i da svaki dan ubacujem po stotinak kilograma i posle 24 sata da pakujem u kutije, ona bi ukupnog kapaciteta bila oko 10 tona, ili mora i tunel za zamrzavanje???
 
Ariljac80, reci mi molim te, jel imas i tunel za zamrzavanje i hladnjacu za skladistenje. I da li bih mogao ja da napravim samo za lagerovanje da u njoj bude ona temperatura od -20 do -18, samo za svoje potrebe, i da svaki dan ubacujem po stotinak kilograma i posle 24 sata da pakujem u kutije, ona bi ukupnog kapaciteta bila oko 10 tona, ili mora i tunel za zamrzavanje???
Ja imam tunel za zamrzavanje i komoru za skladistenje.Mozes da radis i bez tunela,ali mislim da je bolji kvalitet kada se zamrzava u tunelu.Mislim da su veliki izvoznici nekim malim hladnjacama koje nisu imale tunel postavile uslov da ga naprave da bi saradjivali.U svakom slucaju za pocetak ti je dovoljna komora za kapacitet od 10 tona,a kasnije ako se javi potreba,lako mozes dograditi tunel.
 
Da li mogu da zamrznem maline u kamionskoj hladnjaci ? Hladnjaca je skinuta sa kamiona, ima minusni rezim, radi na struju. Velicine je nesto preko 8m3, ima I manja bocna vrata.
 
Generalno mozes da zamrznes,ali nisam siguran koliko ce ti to biti isplativo.Treba da isplaniras kada je zamrznes,sta ces dalje raditi sa njom,gde ces je ručiti u kutije,skladistiti i sl.....Malo je to prostora i gotovo je nemoguce odraditi posao do kraja.Da ne pricam o tome da ce ove godine biti poostrena kontrola malih hladnjaca,odnosno,veliki nece moci bilo od koga da kupe zamrznutu malinu i plasiraju je dalje (tako je na papiru,a pitanje je da li ce biti tako i u praksi uzimajuci u obzir kolicine koje se ocekuju)
 
Hteo sam da zamrznem ako bude "losa" cena. Taj furgon vec imam.
Ne znam koja kolicina maline bi mogla stati u njega.
Ocekujem da cu imati od 10 do 15 tona
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da zamrznem ako bude "losa" cena. Taj furgon vec imam.
Ne znam koja kolicina maline bi mogla stati u njega.
Ocekujem da cu imati od 10 do 15 tona
Greska. Hladnjaca, furgon je 20m3.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Taj firgon ne moze da zamrzava malinu. On je predvidjen samo da odrzava temperaturu robe koja se u njega unese. Za ledjenje bi morao da ide neki ozbiljniji rashladnji sistem

- - - - - - - - - -

Evo videh sad da imas 10-15 tona ni ne pomisljaj da ledis taj furgon bi mogao u najboljem slucaju tonu ili dve za celu sezonu da zaledi. Mora rashladni kapacitet da se ubaci u kalkulator ledjenja da se vidi sta moze ali ne ocekuj nista posebno
 
Kako ide za sa strujom u hladnjaci, na lageru, koliko trosi struje hladnjaca od nekih 10 tona, jel zna neko priblizno, mesecno koliko moze da potrosi ili dnevno kako to vec ide???
 
Nema traznje, jednostavno, zapadna Srbija vise platila robu zato je sada i ne prodaju, ostatak Srbije nekako gura, traze se neke druge robe , one kojih nema a maline imaju i vise nego dovoljno, mogu da biraju dobavljaca.
 
Za poznavaoca
A koje to robe nema,a trazi se?Dakle Crops i Descur posluju sa gubicima?Dosli u Srbiju da unose novac,a ne da ga iznose?...zanimljiva teorija.
Traznja je niza zato sto niko ne zeli da pravi zalihe bilo kakve robe sem strateskih rezervi jer u svakom momentu moze izbiti sukob koji ce poremetiti medjunarodnu trgovinu.Obaranje cene nikada ne moze napraviti cudo,odnosno znacajno povecati traznju,jer ljudi kupuju robe koje zele i koje im trebaju manje mareci za cenu,pogotovo ako imaju novca.Ne kupuju ono sto im ne treba i od cega nemaju koristi pa makar bilo za bagatelu.
Shvatite da je vreme tih neoliberalnih matrica o slobodnom trzistu proslo.Desnicari vode SAD.Nemacka skrece u desno.Dolazi vreme nacionalnih ekonomija i samodovoljnih sistema.Odnosno pametne drzave otezavace na svaki nacin uvoz svih vrsta roba iz inostranstva da bi se izbegao odliv domaceg kapitala,tehnologije i smanjenje zaposlenosti domaceg stanovnistva.
 
@Jevto

Vi ocigledno niste na trzistu voca prisutni jer ne znate kojih proizvoda ima a kojih nema... Potrazne ima ali ne za malinom, malina se prodaje vezano, jedino tako ali to je nedovoljno da se stvari prokrenu u nasu korist.

Gore pomenute firme dobro rade, ali verujte ni kod njih ne cvetaju ruze, to su sistemi koji znaju da naprave gubitke ali koji te gubitke mogu puno lakse da iznesu nego nase firme. Verujte mi niko nije svemocan, znam i strane firme koje su radile kod nas a onda propale ne postoje vise...

Vi nastavite da se bavite teorijama zavere a ja cu nastaviti da osluskujem i pratim trziste....
 
Nazad
Vrh