Plasman kruske

Evo sad je kod mene Kaludjerka 150 dinara na pijaci, ali trebas imati gde da je sacuvas!
 
ne treba da se mucis nego da ulozis mnogo para u repromaterijal i nacin proizvodnje, ovo vazi za abate.
Najstariji karmen sam video u 6 godini i izgleda jako bujno i kazu da je nezgodna za proizvodnju
 
Slažem se da je perspektivna,ja sam je malo kalemio ove godine medjutim nije velika potražnja izgleda da vecina ljudi nisu još culi za nju
----------------------------------------
bolje da nisu, teska je za gajenje skoro kao abate fetel
----------------------------------------------

Ako je dobra cena ploda isplati se da se pomuci

--------------------------------------
ne treba da se mucis nego da ulozis mnogo para u repromaterijal i nacin proizvodnje, ovo vazi za abate.
Najstariji karmen sam video u 6 godini i izgleda jako bujno i kazu da je nezgodna za proizvodnju

---------------------------------------------------


Jel ima neko iskustva sa karmen da nam malo objasni ovo "teška je za gajenje" i "nezgodna za proizvodnju"
 
vilijamovka ima najbolju cenu, sto se ne pojede ode u rakiju :ppozdrav:
Ja sam vocar,proizvodim kalemim vocne sadnice,ali imam i zasad kruske na povrsini od hektar i 20 . Sorte:Julska Lepotica,santa marija,viljamovka i fetelova.Takodje mislim da je viljamovka najbolja kruska ,kako za svezu upotrebu tako i za rakiju,sto znaci da se od nje sve izkoristi ,nema otpada ,sto za ove druge sorte nemogu da kazem ,jer one nisu za rakiju
 
Da ali za rakiju je daleko manja cena doduse opet je bolje i prodati nego baciti...
 
Ma da se razumemo ja bih voleo da kosta 500 din kilo i da me mole da im prodam samo sam skeptik po prirodi i zbog te rakije sam i posadio vilju. Vrlo peosto ako ne mogu da je prodam imam opciju B a ne da budem donji i da molim nekog da kupi jer ce mi propasti. doduse i hladnjaca je u perspektivi boze zdravlja!
 
Ljudi, ja iz vaših postova kontam da se niste svi dovoljno informisani. Kod kruške kao i kod većine ostalog voća ne možete ući u ozbiljnu proizvodnju samo sa jednom sortom. Tj. možete se opredeliti za jednu osnovnu sortu, ali morate imati i oprašivače. Što se vilje tiče, potpisujem sve što su ostali forumaši rekli za nju. Najukusniji i najlepši plod, a što se ne proda završi u rakiji izuzetnog kvaliteta i arome. Ove godine se vilja za rakiju prodavala za 30-35 din, a prošle čini mi se za 40-45 din. Ja sam letos imao Santa Mariju za rakiju u ponudi za 18 din. A znam da su ljudi prodavali prvu klasu jabuke Ajdared za 18 din. Možda jedina mana vilje je što ne može dugo da se čuva u hladnjači kao Abete recimo, ali je opet izdržljivija od većine ranih sorti. Znači dobitna kombinacija po meni je 2/3 do 3/4 vilje i ostalo oprašivači.
 
Pošto dogodine hoću da dižem voćnjak kruške, malo sam se raspitivao oko sorata i bio sam odlučio da 70% bude viljamovka, 15% Abate i 15% Junsak lepotica... Međutim razgovarajući sa ljudima koji se bave prodajom i izvozom kruške (i svih ostalih voćnih vrsta), a koji se nalaze blizu mene (u Slankamenu), definitivno su me bacili u razmišljenje... Naime rekli su mi da što manje sadim Viljamovke, i kako je njena cena bila relativno loša ove godine (za izvoz), nego da voćnjak koncipiram na Santa Mariji i Abate Fetelu, i još nekoj ranijoj sorti tipa Karmen ili Burita...

Šta vi kažete na to?
 
Zašto samo rane sorte?
I nije mi jasno zašto nitko ne razmišlja o Conferenc kada je riječ o ljetnim sortama kod mene u hladnjači najbolje drži do dana današnjeg već je 3 mj u njoj i još je zelena,a kupci su oduševljeni okusom.
 
Zato sto je ovo Srbija, mi smo hteli da okacimo Dositeja Obradovica kad je doneo krompir, prozvali ga djavoljom biljkom jer radja ispod zemlje. Mi ne znamo za Conferans al u maxiju je glavni za trista dinara iz evropskih viskova. Po meni vilja je i dalje broj 1a oprasivaca mora biti 20% u odnosu na glavnu sortu, ja sam posadio santa mariju i karmen pa sta bude.
 
Pa ovi momci se bale otkupom svog voća, o ovo su mi savetovali jer rusi samo traže ove sorete, bar ovde kod nas... Inače ove godine cena santa marije 65 dinara za ruse u berbi, a viljamovke 35 dinara u berbi... Velika razlika...

I još nešto rekli su mi kad sadim da minimum nekako karikam da bude za šleper dako mislim da prodajem rusima i direktno sa njima pregovaram...
 
Nazad
Vrh