Plasman kozijih proizvoda

Хвала на информацији.
Наравно, боље је продати све него правити залихе. Али опет сматрам да је твоја цена сира, за произвођача тј. тебе, ниска а за купца изузетно повољна.
Мени треба око 10 литара за 1 килограм сира.
Како ти сириш?
 
poz .. ne sirim brate ja, Gruja je zaduzen za krmace ,prasice ,tovljenike , ,,supruga to radi sve oko ml . proizvoda .
kad odvojimo jarice treba samo 5 litara . sve kasnije opada . ali vise od 7 kg , nikako. zavisi od trave , i koncentrata..
 
Kod nas na jugu Crne Gore koziji sir ide od 8-10 Eura . Pravi se
od nekuvanog mlijeka . S tim što kod nas su koze svo vrijeme
na ispaši , jer nema ovamo velikih zima i snijega .
 
Kolege za dve nedelje treba da pocnem da muzem pa me zanima koja je cena kozijeg mleka u vasem kraju i sta je po vama realno za litar mleka a da nije bezobrazno

- - - - - - - - - -

Kolege koja je cena za litar kozijeg mleka u vasem kraju

- - - - - - - - - -

Kolege koja je cena u vasem kraju za litar kozijeg mleka i sta je realno a da nije bezobrazno
 
Иде за 100 динара по литру, чујем да у Београду може неком да се прода и за 120-150 динара. Реално би било 1 евро директно потрошачу.
 
Kod nas je Grujane ta cena na pijacu aktuelna vec vise od godinu dana,s'tim sto je sir za mazanje 500 din/kg a tvrdi (tanke kriscice) 600 din/kg-isto kosta kao mladi kravlji kajmak.:ppozdrav:
 
zna li neko kako se u bosni krece....prije nego me djavo uvuce u ovaj posao svaka informacija mi je dobro dosla ! :)

- - - - - - - - - -

zna li neko kako se u bosni krece....prije nego me djavo uvuce u ovaj posao svaka informacija mi je dobro dosla ! :)
 
Mleko dajem na 120 od sredine prosle godine a sir sam popeo ovih dana na 500

Ja sam prosle godine prodavao za 70 a sad cu da trazim 90. Kolega sir mi je nesto jeftin kod tebe jer ako ti treba oko 7 litara onda se uhvati po 70 din litra mleka osim ako nemas trziste i za surutku koja se ovde krece oko 50 din. Po meni je sir sa tom cenom nuzna nevolja ukoliko se ne moze prodati mleko. Cini mi se da dolaze bolji dani za nase proizvode zbog cele ove frke oko kravljeg mleka. Juce sam dobio jos dve nove musterije u najavi bas zbog toga.Pozdrav!
 
Mleko kao sto rekoh ide po 120 din surutka ode sva ali ako ostane pravi se RICCOTA sir on ide po 230 din mene mleko kosta 35 din znaci 7x35din = 245 din to je kada je mleko najslabije ali kada je jakoa ima ga u duzem periodu ide 5 lit za kg sira 5x 35= 175din zarade ima u svakom sucaju
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Danas sam na tv gledao prilog u jednoj emisiji da je mlekara Meggle iz Kragujevca pocela otkup kozijeg mleka po ceni od 50 din znam da ga uzimaju sigurno u Vojvodini ali nemam informaciju da li to rade u Sumadiji, ako neko ima neku informaciju valjalo bi da je podeli sa nama.
 
U vojvodini im Megle placa 60 dinara ali koliko sam cuo ugovaraju na duzi period i to mogu da ispostuju kozari koji imaju 200..300..500 koza.
A u kragujevcu sve zajedno nema 500 koza tako da ne verujem da otkupljuju te male kolicine
 
Nazad
Vrh