Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najavljena cena koju Krops propagira bila bi pogubna za malinare Srbije i regiona, onaj ko misli da je kvalitetnu malinu moguce proizvesti za te pare (100 dinara) grdno se vara... jos je rano do berbe svasta se tu jos moze izdesavati... zima je bila kratka sa veoma niskim temperaturama ,ovo prolece je vrlo cudno vegetacija je prerano krenula, kise nema dovoljno temperature su previsoke za ovo doba godine, mesec se menja oko 15 aprila, (meterorolozi imaju svoja merila a ja gledam na vreme kako je gledao moj deda) sto moze doneti mrazeve...i kako kaze poznavalac tek za mesec dana mozemo pricati o kolicini i rodu. Sve skupa ovo lici na 2003 godinu kada su slicni parametri bili a susa je bila velika. Spremajmo se za zalivanje malinjaka jer ce voda ove godine odrediti cenu a ne Krops.Platice i Krops i druge hladnjace cenu koja bude na trzistu, ko na pijaci, ima ili je nama u kvlalitetu i kolicini.
 
Meni ovih dana kopači traže dnevnicu 25€, na moje uzvraćanje da je to mnogo, rekoše mi: "Ako ti je mnogo, ti kopaj sam". E upravo to je i poruka za hladnjačare, PROIZVODITE JE SAMI ZA 120 DINARA, MI NAŠU PO TOJ CENI NEĆEMO DATI.
 
Ne znam ciji lobi brise nase poruke, ali izgleda da se ostalih poznavaoca rado otavljaju, iz kog razloga pravicu se da ne znam.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
U ovoj temi je glupo i pisati uopste, zasto da pisem kada se poruke brisu...inace kod mene je dosta izmrzlo tako da ce rod biti manji sigurno
 
Što se izmrzavanja tiče, prilično je izmrzlo... Ja sam na 50% zasada uspeo da pokrpim rupe, ali i to će umanjiti rod jer nisam vezao one najbolje. A na drugih 50% sam morao vezati izmrzle jer nisam imao druge. Bar kreću odozdo do visine 1m, ono iznad do vrha je suvo. E sad, češća su okca nego prošle godine, tako da će ipak roditi nešto. Ne verujem da će biti veći rod od prošlogodišnjeg.
 
Zasigurno manji rod za oko jednu trećinu u odnosu na 2016.
Što se izmrzavanja tiče, prilično je izmrzlo... Ja sam na 50% zasada uspeo da pokrpim rupe, ali i to će umanjiti rod jer nisam vezao one najbolje. A na drugih 50% sam morao vezati izmrzle jer nisam imao druge. Bar kreću odozdo do visine 1m, ono iznad do vrha je suvo. E sad, češća su okca nego prošle godine, tako da će ipak roditi nešto. Ne verujem da će biti veći rod od prošlogodišnjeg.
 
Jutros sam video da na Kop-u pada sneg... Nije neuobicajeno za taj kraj, ali je bilo relativno toplo ceo mesec i mislim da je tamo krenula vegetacija ranije nego obicno tako da ne znam da li ce se i to i u kojoj meri odraziti kolegama u malinjacima iz tog podrucja... :/
 
Cekaj, sta je on sada tu rekao? Sam je sebe zbunio :osmeh: hehehe

Bio je na sastanku, ali ce tek da organizuje sastanak?! Jadni mi ako ce on da "stoji" iza nas...

Ja ne volim kada neko stoji iza mene :haha: Moze da dobije pesnaju u vugla... hahaha
 
Meni ovih dana kopači traže dnevnicu 25€, na moje uzvraćanje da je to mnogo, rekoše mi: "Ako ti je mnogo, ti kopaj sam". E upravo to je i poruka za hladnjačare, PROIZVODITE JE SAMI ZA 120 DINARA, MI NAŠU PO TOJ CENI NEĆEMO DATI.

Ko se nada da ce nesto u ovoj Srbiji da se promeni nepopravljivi je optimista!:osmeh:
Evo malo da se podsetimo stanja u Srbiji 1910...ili 2017?:sta:

Autor: Aleksa Šantić


Književni rod: lirika
Književna vrsta: socijalna pesma

Tema: Težak položaj ratara (seljaka, kmetova) u društveno-feudalnim odnosima
Ideja (poruka): Seljaku, rataru, nema spasa dok se ne promeni sistem u kojem gazdetine banče, a sirotinja tegli, vuče i gladuje


О класје моје испод голих брда,

Мој црни хљебе, крвљу поштрапани,
Ко ми те штеди, ко ли ми те брани
Од гладних 'тица, моја муко тврда?

Скоро ће жетва... Једро зрње зрије...
У сунцу трепти моје родно село.
Но мутни облак притиска ми чело,
И у дно душе гром пада и бије.

Сјутра, кад оштри заблистају српи
И сноп до снопа као злато пане,
Снова ће тећи крв из моје ране —
И снова пати, сељаче, и трпи...

Сву муку твоју, напор црног роба,
Појешће силни при гозби и пиру...
А теби само, кô псу у синџиру,
Бациће мрве... О, срам и грдоба!...

И нико неђе чути јад ни вапај —
Нити ће ганут бол пјану господу...
Сељаче, гољо, ти си прах на поду,
Тегли и вуци, и у јарму скапај!


О класје моје испод голих брда,
Мој црни хљебе, крвљу поштрапани,
Ко ми те штеди, ко ли ми те брани
Од гладних 'тица, моја муко тврда?!

1910.
 
U Arilju malinjaci izgledaju ocajno,mnogo maline je suvo tako da ko ove godine bude imao maline sa cenom ce dobro proci.Mislim da cena nece biti manja od prosle godine moze biti samo veca.Ovih dana hladnjacari su uzurbani po 4-5 slepera na dan im iz hladnjaca ide tako da nema zastoja u izvozu.
 
U Arilju malinjaci izgledaju ocajno,mnogo maline je suvo tako da ko ove godine bude imao maline sa cenom ce dobro proci.Mislim da cena nece biti manja od prosle godine moze biti samo veca.Ovih dana hladnjacari su uzurbani po 4-5 slepera na dan im iz hladnjaca ide tako da nema zastoja u izvozu.

I na teritoriji opstine Krupanj je losa situacija sa stanjem malina, opet sa druge strane tuzno je ako maline treba da propadnu da bila normalna cena. Tek smo na pocetku sezone jos puno vremena ima do berbe samim ti i mnogo faktora koji dodatno mogu umanjiti prinos, a opet negde procitah da ce cena biti niska bilo tonu bilo sto hiljada tona, ko je tu lud,a ko pamet Boga pitaj.
 
**greška mu,pa ovaj Nedimovic isti dan u Uzicu prica jedno a u Ivanjici drugo...sto bi reko kolega amper91 ko je tu lud Boga pitaj.:sta:

[video=youtube_share;bdFWU7vBWKA]https://youtu.be/bdFWU7vBWKA?t=156[/video]

p.s. Sta su mu radile kolege iz Ivanjice pa je ministar sa sastanka izasao crven kao bulka?:osmeh:
 
Sta kaze covek... Nemamo preradjivackih kapaciteta?! Ma ne rise... :))) A ko je kriv za to? Ne znam zasto gledam ovo kad znam da cu da se iznerviram... :) hehehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh