Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zombi13

Kako je sve kod drugog bolje i sladje... Nije vam bas matematika dobra ali dobro... Ima tu jos troskova... Tacno je da su te godine hladnjace dobro prosle ali su isto tako mnogi te novce dalje reinvestirali u posao, uglavnom su se prosirivali kapaciteti....

A sta vas sprecava ako je sve tako lepo da vi ne napravitee svoju hladnjacu pa zaradite i vi 0,90 eur po KG ili mozda cak vise...

Ima i proizvodjaca koji lepo zaradjuju ali dosta i rade, velike povrsine...

Ne mozete nikad porediti vas i neku hladnjacu jer su rizici sa kojima ulazite u posao znacajno razliciti...
 
Kad se ugrade ovi iz farmaceutske industrije plus deo koji ode za berace jasno je da malina mora da ima odredjenu cenu.....
Kod nas bi je obarali i ispod 100 dinara da mogu.
 
Matematika je prosta, 0.80 eura vas kosta 1kg sveze maline. Na trzistu ima dovoljno igraca tako da je cena zaista trzisna jer nekad ako se i moglo reci da stranaca nema sada to nije slucaj, sve najvece firme koje bilo sta znace u agro sektoru su kod nas i Francuzi, Nemci,Belgijanci, Austrijanci, Holandjani itd, dovoljan znak da trziste nikad bolje nije funkcionisalo...
 
Matematika je prosta, 0.80 eura vas kosta 1kg sveze maline. Na trzistu ima dovoljno igraca tako da je cena zaista trzisna jer nekad ako se i moglo reci da stranaca nema sada to nije slucaj, sve najvece firme koje bilo sta znace u agro sektoru su kod nas i Francuzi, Nemci,Belgijanci, Austrijanci, Holandjani itd, dovoljan znak da trziste nikad bolje nije funkcionisalo...
;Poznavalac hajde nam ti kazi posto se razumes u malinu po tebi koja je realna cena maline za ovu godinu da hladnjacari plate proizvodjacima????????
 
Covek vec dve godine vrti istu pricu i svake godine slicne postove pise sad me samo zanima po njemu koliko bi trebala da bude malina ove godine
 
@frigy @washington
Pisem uvek realno, uvek je nezahvalno komentarisati koje ce cena biti ali ako stvari ostanu ovakve bez drasticnih vremenskih nepogoda kod nas po meni cena bi trebalo da bude oko 1eura , da proizvodjaci zarade a hladnjace da rade ove godine za pozitivnu nulu... Nijedan posao na ovome svetu ne moze uvek da ide uzlaznom putanjom, padovi su sastavni deo svakog trzista...

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
@frigy @washington
Pisem uvek realno, uvek je nezahvalno komentarisati koje ce cena biti ali ako stvari ostanu ovakve bez drasticnih vremenskih nepogoda kod nas po meni cena bi trebalo da bude oko 1eura , da proizvodjaci zarade a hladnjace da rade ove godine za pozitivnu nulu... Nijedan posao na ovome svetu ne moze uvek da ide uzlaznom putanjom, padovi su sastavni deo svakog trzista...
:haha::haha::haha::haha::haha: sa tobom prijatelju nesto ozbiljno nije u redu ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hladnjace da rade ove godine za pozetivnu nulu:haha::haha:
 
@washington

Ozbiljni proizvodjaci koji rade 2-3 ha ili vise a sa kojima sam imao prilike da se sretnem i pricam kazi mi da ih proizvodnja toliko kosta 0,80 eura. Ljudi imaju velikog iskustva u poslu , rade to na vrhunskom nivou od zastite preko obrade i zaradjuju nisam ih cuo da kukaju za razliku od velike vecine ovde...
 
Da li ste sigurni da ga proizvodnja košta 0.8€ , moguće ako bere beračem ali ako to radi sa nadničarima to povećava cenu proizvodnje bar kod nas jer ovde prosečan radnik jedva da ubere 3kg na sat a hoće satnicu 200rsd, moja neka računica je da mogu opstati na ceni 120-150 rsd/kg maline samo mali proizvođači koji porodično to mogu da urade uz pomoć još 2-3 radnika.:ppozdrav:Nadam se da cena neće biti ispod 1.2€.-
 
@washington

Ozbiljni proizvodjaci koji rade 2-3 ha ili vise a sa kojima sam imao prilike da se sretnem i pricam kazi mi da ih proizvodnja toliko kosta 0,80 eura. Ljudi imaju velikog iskustva u poslu , rade to na vrhunskom nivou od zastite preko obrade i zaradjuju nisam ih cuo da kukaju za razliku od velike vecine ovde...

Ovim postom si me BANOVAOOOO neko vreme ...HVALA!

Neko ko ima 2-3+ha da vam je rekao da proizvodjacka cena 0.80 eu je ili bio pijan ili se zajebavao..? ili...?

Vise verujte Leposavicu,Nikolicu,Stanisavljevicu i slicnima ... sto su lepo ,strucno obradili i utvrdili da proizvodjacka cena jeeee 1.20 eur ..u ozbiljnoj organizaciji.

Mene proizvodna cena izlazi 4 god unazad 104-106 din a prosle god je 124 din. ...i to uz provlacenje kao kroz iglene usiii... i mozda ..? pripravcima koprive ,gaveza i slicno pa se postize ? % + prinosa.

Nekoliko dana vise ne zelim iscitavati koje kakve gluposti baanuujeeem seee!
 
Da li ste sigurni da ga proizvodnja košta 0.8€ , moguće ako bere beračem ali ako to radi sa nadničarima to povećava cenu proizvodnje bar kod nas jer ovde prosečan radnik jedva da ubere 3kg na sat a hoće satnicu 200rsd, moja neka računica je da mogu opstati na ceni 120-150 rsd/kg maline samo mali proizvođači koji porodično to mogu da urade uz pomoć još 2-3 radnika.:ppozdrav:Nadam se da cena neće biti ispod 1.2€.-
Ne znam da li ste promasili temu,ali koliko vidim ovde je rec o malini,a ne o borovnici.
Taj sto bere 3 kg. po satu, bolje da ode da svira u Knez Mihajlovu,jer ocigledno ima nekih zdravstenih problema.
Evo ja cu da ti kazem,da ne razmisljas puno,polka i polana ni u kakvom slucaju nece preci cenu od 100 dinara,mada je upitno da li ce i do toliko dogurati.Neka ostane ovo zabelezeno ovde,da bi videli za par meseci ko je u pravu,i ko ima dobre informacije,mada verujem da ce se javiti razni prodavci hemijskih sredstava koji ce ubedjivati da ce cena biti znatno iznad ove.
Ajde bas da vidimo.
 
Meni prosek kad ja berem 50kg a dnevnič sa troskovima je 2500 din. 50kg po kg. Bilo bi 70 kad nebi brao pocetak,kraj i kad pada kisa malo pa rastera. Cena 150 koliko ja cuo ali tako sam prosle cuo da je 160. Mislim da je 1,5e jer sad jeste 170 zato sto ucenjuju male pa im ne daju vise pa makar je ne uzeli. Na tih 170 dodas transport do vecih i dodje jos 10 gore. Tako da za sad 1,5e po meni ma koliko da je ima na lageru. Najveci ce dati cenu npr 1,5e a manji prate i ako su puni

- - - - - - - - - -

I lakse je kupiti svezu nego zamrznutu na istu cenu jer bolje vidis kvalitet
 
Zar ne vidite čemu ovo vodi? Cena 2017 se određuje u Srbiji. Par ljudi to ugovara. Između ostalog ovo je najlakše mesto za otkrivanje koliko nas proizvođače košta kilogram maline. Udele ti nešto preko i zakucaju cenu. O tome se radi ove godine. Ne navlačite se. To je i svrha postojanja Poznavaoca ovde.


Ja ću ti reći svoju računicu mada bi Pole to mogao dosta tačnije. Na cenu od 1eur , ako ti kažeš da je koštanje 0,8 , ja na 15 000kg zaradim oko 350 000 din. 8 meseci smo u malinama ja i supruga. Ne bi imali ni po 200 eur mesečnu platu. Veruj mi da znam unapred da će biti ta cena ne bih vezivao više od 15 ari. Zar se na to ide? Ako je to rešenje za Vas hladnjačare onda uredu. Smanjićemo količine ako bi Vas to zadovoljilo.


Ovo sve pod uslovom da nas košta 0,8 eur što je smešno.


Spremajte Vi lošu cenu.

Spremićemo se i mi.

Jedini pametan savet Poznavaoca jeste udruživanje.
 
Ova nagadjanja ovde su k'o za rezultat pred danasnji derbi :D hehehe

Mada, mislim da je to i bilo lakse pogoditi nego cenu maline za ovu godinu! :)

1:0 za mene, ajd' da cujem vas :)))
 
Ko sa kim bre da se udruzi, kad su srbi mogli da se sloze oko neceg, pre neku godinu u mom selu je bio dogovor da svi izadjemo traktorima i da blokiramo put zarad neceg sto smo hteli da promenimo, sutradan izaso ja, i moj drug, jedan nema gorivo, drugom nece da upali, treceg strah, tad sam video koliko smo jadan narod, pa nas jase ko kako stigne i ako nek nas jasu kad smo dobri za jahanje i za nista drugo. Juce mi kaze komsija ja da je dam i za 100 puna kapa samo da uzmem koji dinar, samo sam se nasmejao koliko ljudi ne cene svoj rad, polanu svi povadili culi nece biti otkupa, ja drugu njivu sto sam spremao da prosirim, odustajem od maline, sadicu kupine, za neku godinu ima da bude skuplja od maline ako se ovaj trend nastavi.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Odrediti cenu maline u berbi 2017 strasno je tesko u martu iste , situacija je teska ali se stvari menjaju iz dana u dan. Cenu sigurno ne odredjujemo mi sa ovog foruma... cenu odredjuju Poljaci (najveci proizvodjaci) onda mi, odredjuju je Bosanci (koji sve vise napreduju u ovom poslu) zatim Cileanci, Madjari, Ukrajinci Bugari... ima vremena za cenu daj da prvo prodamo sve sto smo proizveli 2016....i prosle godine se pricalo da ce cena pasti pa nikada u istoriji malinarstva Srbije cena nije bila kao prosle 2016, glavu gore vezujmo malinu , ja moj Miker krecem da vezujem sutra....a cena je ko treger moze da se razvuce..kad maline nema u Poljskoj a ima kod nas cena je odlicna , kad je obrnuto lose po nas.... isto ko na pijaci ... kad odemo po papriku kajmak ili ostalo... ima na tezgama(a kvalitet svuda) cena mala (ima na samo nekim tezgama kvalitetno cena velika na tim tezgama- a mala gde nema kvaliteta) nema na tezgama ni robe ni kvaliteta cena raste (za ono malo kvaliteta sto ima)... ja sam optimista ako proizvedemo najbolju malinu kako to uvek znamo da radimo nece biti problema...cena je uvek merilo stvarnosti na trzistu odnosno kolicine i kvaliteta....
 
Poslednja izmena:
Danas sam isao da uzmem djubre u hladnjacu kojoj predajem malinu.Razgovarao sam sa gazdom hladnjace oko cene maline za 2017 god.Rekao mi je da radim malinu kao sto sam je radio i prosle godine,da cu biti zadovoljan sa cenom,i da cena nece biti manja nego prosle godine.Sad da li ce to biti tako ne znam samo vam prenosim ono sto mi je receno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh