Pioneer hibridi

Kod mene svake godine ima najbolji sklop i najbolje nicanje, nznm sta mu rade ali ide kao mecava.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Домаћи задатак за све остале гледам мају како је посејала нема шансе овако никад
 
Pioneer P0725
Setva 13.april
de31c8bf3c53da860d6d7d80d7b0570c.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
532924381486bd8fe8606ecc010c122a.jpg
Na koji razmak je išao p0725?
 
Може солидно 10-15% лошије од овог увек јој фали по које
 
Tako je, uvek prezupči zrno. Jedino ako se ide sporo onda ne. Probao rakovicom i 3 sporom, ali to je meni ubistvo.... Jbg navikao sam na prvu i pedal tu d metal.
Kod nodetke postoji varijanta da se stave ploče sa 31 rupom kao i lančanici pogonski na točkovima se stave drugačiji da se uspori menjač i uopšte komplet mehanizam tako da se dobiju još sporiji obrtaji ploča, samim tim se dobija perverzija od preciznosti.
Rešilo bi se to i na maji ali dobro je to i ovako. Ne može i veliki izbor brzina, usevanje u "beton" i očajnu pripremu i preciznost.
 
Tako je, uvek prezupči zrno. Jedino ako se ide sporo onda ne. Probao rakovicom i 3 sporom, ali to je meni ubistvo.... Jbg navikao sam na prvu i pedal tu d metal.
Kod nodetke postoji varijanta da se stave ploče sa 31 rupom kao i lančanici pogonski na točkovima se stave drugačiji da se uspori menjač i uopšte komplet mehanizam tako da se dobiju još sporiji obrtaji ploča, samim tim se dobija perverzija od preciznosti.
Rešilo bi se to i na maji ali dobro je to i ovako. Ne može i veliki izbor brzina, usevanje u "beton" i očajnu pripremu i preciznost.

Kako može usporeniji menjač da smanji brzinu obrtaja ploča a da se održi zadato rastojanje između zrna? Nju može da uspori samo veći broj rupa, veće rastojanje između zrna i sporija vožnja.
 
Savo zato se menjaju i lančanici da bi se opet dobio normalan izbor brzina tj gustina. Suština je usporiti ploče kako bi uspele pokupiti zrno sa svakom rupom na ploči.
 
Ja sam odlučio da ređe od 19 cm ne sejem.Razlog za to je dezintegracija određenog broja biljaka i gubitak sklopa.Ne znam zbog čega se to dešava ali sam prošle godine baš pratio situaciju od početka do kraja tj.od setve do žetve na nekoliko različitih lokaliteta.Nije nigde špartano da se iseklo ili tome slično ali je sklop u žetvi bio manji nego kada je kukuruz nikao i ovo važi za hibride koji su nikli kako treba dok je kod onih koji su kilavili sa nicanjem problem bio još izraženiji.Zbog toga gledam da sklop bude tu negde oko 70k biljaka/ha u žetvi pa kako bude.
 
Kad se vec spominje sklop ..ja sam greskom posejao 1.5 jutara na 14cm ,9911 je u pitanju ...jel imao neko takav slucaj ?
 
Ja prošle godine. Doduše njiva je u slatini, ali i u dobrim delovima nije bilo neke sreće.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh