Pioneer hibridi

Da izvine kolega [mention]Dragan18 [/mention] ali vec druga godina da corteva stuca, zapinje sa semenom. E sada da li je do distributera ili same firme ja to ne znam ali toga smo svedoci. Ali nije profesionalno da u decembru pitas ljude da poruce nesto na vreme , posle te obaveste da toga nece biti ili pak nema ga dovoljno. Pa majku mu kakva je to firma ako ne zna koliko necega ima ili pak nema na stanju i raspolaganju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesto se desava sa pioneer semenom. Obicno me promoter zove stalno, svake godine pita da radimo ogled, nudi nesto novo. Sad samo od jednom prekid komunikacije, a setva se priblizava. Osecali su se odredjeni problemi jos jesenas, pa i tokom zime. Zalio se na nerealne ciljeve novog gazde, nekog 'Tali'ana.
 
Јуче, док сам обављао основни задатак набавке Урее, питам и за семе кукуруза, кад оно беше на вољу и узео 9911 и 0164 и све то у малој сеоској апотеци. Питао сам за још хибрида, али их тренутно није било, типа, "Ееее, јуче нам је отишао 0023, ал' доћи ће...". Шта хоћу да кажем? Иако нисам правио никакве договоре и наруџбине, рекао бих да им ситуација са "Пионир" семеном није тако лоша као прошле године и то у, понављам, малој сеоској апотеци.
 
Da izvine kolega [mention]Dragan18 [/mention] ali vec druga godina da corteva stuca, zapinje sa semenom. E sada da li je do distributera ili same firme ja to ne znam ali toga smo svedoci. Ali nije profesionalno da u decembru pitas ljude da poruce nesto na vreme , posle te obaveste da toga nece biti ili pak nema ga dovoljno. Pa majku mu kakva je to firma ako ne zna koliko necega ima ili pak nema na stanju i raspolaganju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čitav svet štuca već dve godine od Korone. Da vas podsetim . U toku je rat izmedju Rusije i Ukrajine, cela Evropa je uzdrmana. Neke države su zabranile izvoz semena, srećom mi smo skoro sve uvezli jer smo krenuli rano i u naručivanje i isporuku. Za sad smo isporučili više semena od prethodnih godina i još stiže. Suncokret isto stiže u sledećih 10 dana . Do setve će stići seme, ne treba praviti paniku, semena ima ali možda neće više stizati udarnih hibrida. Stići će noviji hibridi koji su izuzetno dobri, i suncokret i kukuruz. Samo se za Pionir postavlja pitanje ...to što nema konkurentskih hibrida to se ne komentariše.

Da dodam još nešto i kod semenskih kompanija je kao i kod redovne poljoprivredne proizvodnje...proizvodnja pod otvorenim nebom. Seme udje u fabriku u klipu , ko može da proceni koliko će "džakova" semena izaći dok ne prodje doradu i pakovanje.


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Od Dekalba stigla dva hibrida ,treći se čeka .Verovatno je sitnija frakcija, 80 000 zrna 4717 je 24,24 kg a 4897 je ravno 20 kg.
 
Čitav svet štuca već dve godine od Korone. Da vas podsetim . U toku je rat izmedju Rusije i Ukrajine, cela Evropa je uzdrmana. Neke države su zabranile izvoz semena, srećom mi smo skoro sve uvezli jer smo krenuli rano i u naručivanje i isporuku. Za sad smo isporučili više semena od prethodnih godina i još stiže. Suncokret isto stiže u sledećih 10 dana . Do setve će stići seme, ne treba praviti paniku, semena ima ali možda neće više stizati udarnih hibrida. Stići će noviji hibridi koji su izuzetno dobri, i suncokret i kukuruz. Samo se za Pionir postavlja pitanje ...to što nema konkurentskih hibrida to se ne komentariše.

Da dodam još nešto i kod semenskih kompanija je kao i kod redovne poljoprivredne proizvodnje...proizvodnja pod otvorenim nebom. Seme udje u fabriku u klipu , ko može da proceni koliko će "džakova" semena izaći dok ne prodje doradu i pakovanje.


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka

Na stranu gore napisanog da je rat u svetu ok, ali prosle godine tog rata nije bilo. Nije ovde problem sto nece semena nekog hibrida biti u dovoljnom broju vec u nacinu kako se postavlja poslovanje. Nije profesijonalno po meni da pitas ljude sta zelite i onda nakon mesec dana kazes e znas necemo ti to moci nabaviti. A ti si napravio neki setveni plan iz tebi znatog razloga si se opredelio za bas te hibride. To odvraca ljude i pravi negativa stav . A sta je kod drugih semenskih kuca ne treba mene da interesuje jer sam odabrao vas kao partnera od kvaliteta i poverenja. Da se razumemo bar za sebe mogu reci da sam vrlo flexibilan spreman na dogovor i sa razumevanjem ,nisam ja ostrascen i protiv vase kompanije,ali mi ovakve stvari ipak smetaju.

U vezi poljoprivrede pod otvorenim nebom , pa daj stvarno pa cemu sluze analiticke i statisticke metode proracuna, plus iskustvo iz proizvodnje. Plus procene prinosa.
Ovde ljudi osacuju od oka koliko robe imaju nose prikolice i to dosta precizno. A prosto ne mogu da verujem da kada udje izmerena prikolica semenskog kukuruza ne mozes da procenis koliko semena ce izaci sa linije za doradu. Tolike godine proizvodnje semena u svetu i kod nas i da niko nije radio takve analize za ne poverovati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh