Pioneer hibridi

Kako Isti hibrid negde tezi 6kg a negde 10kg to je samo razlicita dorada
 
Jeste do dorade pa zato moze jedan isti hibrid da ima razlicite tezine pa tako i prinose. Prosle godine kod prijatelja koji seje dosta suncokreta imao je isti lg hibrid ali dva razlicita broja dorade i bilo je razlike u prinosu.
 
Kukuruz se pakuje po partijama. I ide na sita/kalibratore..... Ako je sito 8,5mm sve što propadne ide u sledeću partiju, što ostane 25k ima lupam 9kg... Zatim ide sito 7,5mm i 25k ima 8kg i tako stalno. Kada dođe do 6,5mm ćao zdravo naravno da 25k ima mnogo manje kg nego gde je sito bilo 8,5mm....
Uglavnom na džakovima piše kalibracija od - do da se oni ograde...
 
Najbolji prinos suncokreta sam imao pre par godina sa nekim LG hibridom koji je toliko krupno seme imao ,mogao sam ladno kukurznim plocama sejati,150k zrna,teret zivi ....Pored njega neki Pioneer bio,mnogo sitno seme,ovaj LG nesto pre nikao i do cvetanja je bio ispred pionira.
 
U Srijedu bio nesto skrenuo do Bisproma, paleta Pionira spremna za Srbiju. Mi smo sjeme preuzeli pocetkom Februara..
 
Izbor u lokalnoj poljoprivrednoj apoteci. Još samo da odlučim šta da uzmem. S obzirom da ću izgleda ove godine uspeti na vreme da posejem verovatno ću P1241za klip i P0217 za zrno.

[URL='https://ibb.co/fGY5Kks]
IMG20220321152228.jpg
[/URL]
 
Poslednja izmena:
Ove godine dajem prednost ranijim hibridima p9911 i p0164 u odnosu na p412 i p216..
 
Stevane koja je ovo apoteka u ks? Gde kod sam pitao nema pionira.Al nije ovo neko fals seme ko sto su neki prodavali fals zp hibride?
 
Nazad
Vrh