PIO + Zdravstveno

Od 1.2.2016. podignuta je stopa obracuna za PIO.Podigli su za oko 4,6% tako da ce sad onaj minimim koji vecina nas placa biti oko 5850rsd mesecno.
Odlično, time su mi olakšali odluku o kojoj dugo razmišljam. Od 01.02.2016. se odjavljujem sa PIO i prelazim na privatno osiguranje.
 
Dr.I
user-offline.png

a kako ce da se odjavis?mora se prijavis negde?
 
Lako, nemam zemlju na svom imenu i nemam nikakvu obavezu da plaćam PIO. Ko ima zemlju na sebi mora negde da se prijavi.
 
Poslednja izmena:
Do sada je bilo ako nemas zemlju u vlasnistvu nemas na osnovu cega da placas Pio,bez obzira sto imas gazdinstvo na sebi....znam more ljudi koji tako funkcionisu e sad dali se nesto promenilo ne znam.Ja sam ove god hteo da prebacim gazdinstvo na sebe a nemam u vlasnistvu ni grama zemlje.
 
ja cuo pre neki dan da ako ce da dobijas subvencija mora se pio placa.ja imam uplacene malo god pa bi teo malo morovanje pa bi posle jos.
 
Nebitno, ako imas otvoreno gazdinstvo tesko da ces izaci iz Pio. Samo ukoliko se zaposlis i poslodavaoc te prijavi u fond!

Nije mi sada bas najjasnije....?

Neko uzme zemlju u zakup i registruje gazdinstvo.... Pukne kao zvecka posle prve godine.... i dogodine jednostavno nece vise da radi zemlju, ne obnovi registraciju gazdinstva, a nema zemlje na sebi... Po tvojoj prici on je i dalje duzan da placa PIO..?
 
Nije mi sada bas najjasnije....?

Neko uzme zemlju u zakup i registruje gazdinstvo.... Pukne kao zvecka posle prve godine.... i dogodine jednostavno nece vise da radi zemlju, ne obnovi registraciju gazdinstva, a nema zemlje na sebi... Po tvojoj prici on je i dalje duzan da placa PIO..?
Ja sam cuo ovako kad sam se raspitivao to za pio prodaj zemlju ili prepisi istu ili krepaj pa vise neces morati platiti pio,i mislim da ako imas zemlju na sebi, treba znati i koliki je minimum da te zajebavaju za pio,i ako izdas u arendu opet trebas placati,ako nemas neki stalan posao ili bilo kako da se uplacuje doprinos.Ja tako mislim ako gresim tu sam da naucim nesta novo jer cemo se morati snaci kako znamo kako su nas poceli **greška ovi i ono.
 
Evo mog primera...
2003. kupim jutro zemlje za 900 eura + 300 eura prenos i naravno prepišem ga na sebe...
2014. sam MORAO da to isto JEDNO-JEDINO jutro zemlje prepišem na majku, uz davanje gomile novaca za prenos vlasništva...
Napisao sam Ugovor o poklonu, ali svejedno, plaća se sve, bez obzira što poklanjam majci, da je ona meni poklonila, platili bi nešto malo...
Dobio sam dopis od tog zemljoradničkog pio fonda da moram da dođem i podnesem Prijavu da uplaćujem staž, penziono i socijalno, koje godišnje izađe oko 100.000 dinara, bez obzira što to moje jutro zemlje sam platio 900 eura, znači za godinu dana uplate, ode moje jutro zemlje, a ja nema šanse da prihodujem na njemu 100.000 godišnje jer je 1/4 njive podvodna močvara i to baš sredina njive...
Jedino marihuanu da posadim...
 
Taj sto nema zemlje u vlasnistu, a registrovao je gazdinstvo i treba da placa.
Takvog ne treba zaliti.
 
A ko ima Farmu? Ima stoku, a nema zemlje, možda je kod njega dosta livada pa kosi i plasti seno, koncetrovani obrok pravi sam i kupuje komponente, zašto da NE REGISTRUJE Gazdinstvo i prihoduje na ime podsticaja?
 
A ko ima Farmu? Ima stoku, a nema zemlje, možda je kod njega dosta livada pa kosi i plasti seno, koncetrovani obrok pravi sam i kupuje komponente, zašto da NE REGISTRUJE Gazdinstvo i prihoduje na ime podsticaja?

Pa neka registruje, a za par godina ce se naci u problemu kao ovi sto su registovali i sada nemaju resenje da se razregistruju.
Vidis da se ljudima to ne isplati. Ako ti je veci rashod od prihoda.
 
E zato sam sada SOCIJALNI SLUČAJ na Budžetu...
Pa nek me laje ko god hoće, 6.500 mesečno 9 meseci godišnje...
Da se razumemo, u zemlju sam propao, kada sam išao da tražim, jer sam ostao nesrećom bez (krava) prihoda...
A sada ZNAM ko sve u selu (a i šire) prima Socijalu X godina, a žive u domaćinstvu gde imaju 15-20 jutara zemlje, I i II klase, i NIJE IH SRAMOTA...
Ali sve se vodi na dedi i babi, ili tati i mami jbg...
 
Nazad
Vrh