PIO + Zdravstveno

Generacije koje dolaze ce im suditi i stideti ih se,ali ne brine to njih!Vazno da oni lepo zive sada njihove male,bedne,usrane,ljigave zivote...Puj,ogorcen sam ne zbog subvencija, koliko zbog ,svega sto rade u proteklih 10-tak godina
 
ПИО услов за 2011. годину
Објављено 24. фебруар 2011.
Физичко лице – носилац комерцијалног породичног регистрованог пољопривредног газдинства – има право на остваривање подстицаја ако има утврђено својство осигураника пољопривредника код Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање, као и да је од 14. августа 2010. године до 19. августа 2011. године платило 42.818,00 динара по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање пољопривредника.
 
Sta sad to znaci?Pio za 2010-tu mora da bude placen do 19 avgusta 2011?Zar nije rok do kraja aprila:haha:A kad predajes racune oni ti traze i potvrdu da je regulisan PIO za proslu godinu
 
Ako sam ja razumeo gdina Simića oji je bio gost na B92 od 1.1.2011 svi koji imaju zemlju veće površine od 0,5 ha su obavezni da uplaćuju PIO!
 
Može ali onda nećeš imati zdravstveno osiguranje jer ga po drugom osnovu nećeš dobiti.
 
Branko,supruga je zdravstveno osigurana preko mene,a sad bih joj uplacivao penziono,jer vec ima 6 god staza,po drugom osnovu.
 
PIO

Mene je iznenadila uredba jer tromesečja plaćam redovno za PIO. Prošle godine 3 tromesečje sam platio 6.avgusta tako da mi ono ne ulazi u uredbu i ove godine da bi ostvario prava na subvencije moram da uplatim 3 tromesečje pre nego predam račune. A onaj ko je čekao pa prošlu godinu uplatio celu na kraju godine već ima prava na sve subvencije. Dali je to u zemlji Srbiji ustaljena praksa da onaj ko nešto plaća uredno uvek i greši?
 
Neće moći da ima bilo koji drugi osnov za zdravstveno ako uplaćuje penziono preko zemlje.U to ćeš se sam uveriti kada joj istekne knjižica ,a bude imala uplaćen pio preko zemlje.
 
ja placam pio preko zemlje a osigurani smo zdravstveno svi u kuci preko zene koja radi u jednoj firmi
 
Drugu stigao PIO,da plati,pravio je zahtev u martu,e sada nezna koji je krajni rok za placanje,dali neko zna,dali je i ono mozda nesto pomereno novim uredbama..
 
To znaci da ce dogodine morati svi da placaju koji imaju 0,5 hektara na sebi zemlje
 
Pa dobro nemoraju oni da placaju ali nece moci da ostvare subvenciju na to zemljiste koliko se meni cini.Ako neki clan porodice ima par jutara u gazdinstvu na sebi morace da placa PIO iako je naprimer dete tog clana gazdistva nosioc gazdinstva ako nece nema subvencija to se radi opet da bi sto manje ljudi dobijalo subvenciju a sto vise para ostalo u budzetu drzave
 
Nazad
Vrh