Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Hahaha ma ja sam ozbijan pecao sam par puta i po kisi pa i po grmljavini a ja na karbonskim stapovima imam ribu i samo cekam kada ce da me zvekne grom. bogami bilo je zajebano:riba:
Mnogi ^Pecarosi^ misle da oznaka groma na stapu znaci da je stap kao grom dobar a ne da je karbonac koji privlaci elektricitet...............
 
Haha pa nek pecaju kad je grmljavina pa ce saznati da je dobar kao grom :haha: , Nisam smeo ni kontru da lupim kad je zapecao a kamoli da stap dignem u vis ribu sam izvadio masinicom na silu kao da sam je traktorom vuko, bilo mi je zao i molio boga da otpadne ali nije i to je bio jedini moguci nacin da je izvadim, a da samo napomenem da su gromovi udarali na samo par stotina metara od mene u dalekovod.
 
Veceras bio malo na Dunavcu...............pokiso i pobego od grmljavine.........bez ulova............a komarci ko rode........

2s6wtxu.jpg
34y8j0y.jpg


---------- Poruka napisana 25-05-12 u 21:34 ---------- Prethodna poruka je 24-05-12 at 20:49 ----------

Veceras pao prvi smudj ove godine,jedan udarac i jedna realizacija na sc seda,tezak oko 1,2kg

24ni99c.jpg

15wm782.jpg
 
ja još popijem kapućino i odoh na jedno ranojutarnje pecanje, naime ovdje gdje idem riba grize samo u svitanje pa do negdje 10 - 10,30 , bio sam u četvrtak i za tih par sati imao solidan ulov 6 linjaka jedan od 1 kg, dva od cca 750 g i tri manja , četiri babuške od toga jedna 1,7 kg ali sam nakon vaganja promašio čuvaricu tako da su mi ostale dvije od 1 kg i jedna od pola kg. BTW kod nas linjak nije zaštičen lovostajem već samo mjerom tako da sam uzeo dva veća i "obradovao" bolju polovicu s njegovim čišćenjem :osmeh:.
 
Bio danas na Begeckoj jami. Milina jedna, guzve kao pre nema, 5-6 pecarosa i moja malenkost. Valjda kako su uveli doplatnu 1.700,0 din. nece ljudi da dolaze. Oseti se da ribe ima slabije, posto nije bilo visoke vode Dunava da je napuni sa ribom. Pricao sa cuvarom i kaze mi kako su je poribili sa linjakom, hoce da poribe i sa saranom. Ne smeju da poribe sa ribnjackim saranom nego samo sa vretenasem. Ja danas na crvica sa stiroporom imao oko 4 kg meleza i bodorke, velicine sake.
 
Samo Vi zezajte, ja doneo oko 3 kg meleza. Dobro sam pokisnuo iako sam imao kisno odelo ali kasnije kada je otoplilo skidanje. Melez radio na crvica sa stiroporem, normalno pecao sam na hranilicu. Ovi na pero bolje prolazili.
 
Juče popodne me zvali da idemo na smuđa da malo ubijemo vreme a meni bilo mrsko.......a evo šta su dobili

SMUĐ 6kg
dscn0278.jpg
[/IMG]

Jutros išao na čast i da slikam.......
 
Upravo se vratio iz Gložana, takmičenje pecanja šarana je u toku, član Zima će valda metnuti i koju fotku

Prosli put su osvojili drugo mesto, valjda ce sada biti jos bolje. Taj gazda "Oaze" u Glozanu mal, mal pa organizuje ekipno takmicenje u lovu sarana. Opasan je, poludnevna dozvola mu je 800,0 din. a ne smes poneti ni svoju vodu. Sve mora u restoranu kod njega da se kupi. Ubedljivo je najskuplji u ceni dnevnih dozvola.
 
Petak i subotu bio na pecanju,drugar dobio šarana 1,5 kg. ja ništa.
Al sam zato izgoreo za medalju,potrošio 100 l. jogurta i 100 jekoderma i dalje peče.
Na plovak upecano 60-70 regana koji su zakopani.
 
Nazad
Vrh