Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

@zima

I prodavac u radnji mi je preporucio da ih kuvam na pari.
 
Dobro sam otkazao rezervaciju za danas na Kasapskoj adi. Koje ruzno vreme.::samo bes:: Nas drugar zima je sigurno tamo, rekao mi je da on ide. Nema sta "Na muci se poznaju junaci".
 
Bas njega briga.Ima ona zaprezna kola pa da se skloni od kise.Bas su ekstra,samo da su malo jeftinija,pa da mi ukrasavaju dvoriste.:haha:Drugari posle kise mora sunce.E sad kad otopli zimi vise nema pomoci.:osmeh: Ostaje samo voda da se ugreje pa:pecanje:::suncanje::::sretan pecaros:::ppozdrav::veseljak::
 
Od jutros štuke na vidiku nema, kederi se lagano vozaju u krug, al ništa. Probo sam malo i na kašiku ju vabit, al nula bodova.
 
Iskreno bih voleo da nije prvoaprilska sala,ali se bojim da jeste.:osmeh: Bez da podcenjujem kolegu.Dace Bog da ove godine stvarno bude takvih i vecih komada.:ppozdrav:
 
ja sam bio na cjelodnevnom štukolovu ali mozda bolje da nisam. prvo sam jednu promasio, stavim drugog kedera i zabacim a najlon mi izleti cijeli smotuljak, kako zbog toga nisam bacio na željeno mjesto vučem natrag i osjetim malo otpor pa malo ne, izvucem van bez kedera izgleda da se ta ista ili druga zaletavala u njega i skinula ga. kako na tom dubljem dijelu nisam bio zadovoljan otisao sam u plicak, tamo je štuka bolje radila ali izgleda samo male. zbog mnoštva korjenja od lopoča nisam zabacivao daleko do 8 max. vidio sam svako malo kako penkalice ganjaju kedera ali bezuspješno. ova me zezala vise od pola sata

27433c4a.jpg


keder je bio bandar cca 12 cm duzine i stalno mu se prikradala , pokusala par puta sve dok mi nije dosadila pa sam bacio malog suncara samo na plovak i njega je odprve progutala. sva sreca da sam imao svjedoka jer kad bi nekome pricao kako se prikradala kederu malo s jedne strane pa s druge a on joj pokusava pobjeci i tako dobrih pola sata ako ne i duze jer sam popusio tri cigarete prje nego je ulovljena. sistem je bio površinski s dva plovka na cca 70cm cjevčici. duzina 45 cm i 70 dkg.

i za kraj

6f028449.jpg


pustio sam je pod uvjetom da posalje mamu ali zahebala me ili nema mamu :osmeh: :osmeh:

osim toga izvučen jedan ogroman korijen od lopoča s tri trohaklerice s sajlicama (od toga jedna moja od jeseni) dvije žlice (jedna bezimena druga idrin miš IFC serija) idrin leptiric i bezimeni silikonac.
 
Tebi Brana danas nije bilo dosadno.

Ja prekujčer popodne dođem kući, nabrzinu jedem, izađem ispred kuće i zabacim štukaru i odem do slatke maaame (punice, jel). Kući smo se vratili malo prije 8 sati. Izađem na vodu pokupit "escajg", a tamo štap dole. Kad me nije šlog strefio od uzbuđenja, reko evo je!!! :osmeh: Al mauna, plovak u šašu, jedan keder na trokuki, donje trokuke nema, a nema ni olova, a sajla načeta. Neko je brljo po štapu jedan kroz jedan. Sumnjo sam u dva klinca s preke strane vode koja su me vidila kad sam zabacio i ošo. Ujak mi je to potvrdio. Kaže pitali su ga jel to njegova pecanka i kažu nešto grize, drma štopl. Kad je on ošo onda su izgleda uzeli štap da malo "pecaju", mamicu im pecarošku. :haha:
 
Prvo aprilska sala haha :haha:
Juce na kasapskoj (ne)vreme:kisa: vetar duva 200na sat kolegi iscupo suncobran iz zemlje i odneo da na vodu prevrnuo ga napio se vode i potonuo, jednom recju ko na sibiru a voda ladna nisam smeo ni ruke da operem. Ali kao sto dusko rece nisam iso dzabe uspeh nije izostao :osmeh: Da otklonim sumnju pojedinim clanovima prilazem slike sa jucerasnjeg pecanja po extremnim uslovima :riba:
Neko voli da peca a neko i voli i zna da peca :cool:

---------- Poruka napisana u 10:32 ---------- Prethodna poruka je at 10:26 ----------

desila se neka greska pa se slike nisu videle probacu ponovo
nvaxas.jpg

34e6yba.jpg

dnes0m.jpg
 
1901f.jpg

5odq82.jpg

33mvpf9.jpg


Eto da otklonim sumnju! A sto se tice zapreznih kola samo da imam vece dvoriste nikad ih nebi prodavao ali eto nemaju mesta a ako si bas zainteresovan za tebe pala cena 50e:ppozdrav:
 
E to je vec nesto.::super::Mislim na ulov.Iskreno mi je drago sto nije prvoaprilska sala.:osmeh: Ovo za kola je sasvim OK.Mislim da cu ubediti cerku,sina i naravno zenicu :haha:,pa se vidimo.:ppozdrav:
 
Lepo,lepo...kanda se brka izbečio od zime!:osmeh:
Šta je uzimao?Meso,voće?
Na kojoj dubini si dobijao ribu i u koje vreme?
 
Uzimao je sareno dva su na meso a jedan na voce i to odmah cim sam stigo ujutru posle nista, a dubinu neznam, nisam markerisao ali po iskustvu na ovom jezeru od prosle godine tamo je sprud oko 4m dubine mada su malo sajlu pomerali pa neznam tacno!
 
U nedelju ponovo najavljuju kisu, a u onu tamo je Uskrs. Znaci do kraja aprila meni nema pecanja.::samo bes::
 
Nazad
Vrh