Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Zavisi koliko brzo voda teče, u kanalima u Vojvodini se može videti kada otvore prevodnice na duži period (tad i ronioci rone jer je dobra vidljivost). Međutim Dunav, DTD nisu nizašta. Sad možda u nekim planinskim rekama i jezerima bi moglo.

Sad sigurno je da u Srbiji ima ljudi koji ih poseduju, samo nemam pojma kako doći do njihovih iskustava. Mada ako postoji želja može se kupiti i testirati, pa ako nije to onako kako se zamislilo može da se proda.
 
Za pozdanost ne znam, ali za tu cenu će se morati platiti carina,a možda još poneka taksa.
 
Zoran Cvetković upecao šarana rekordera na Dunavu u Smederevu...

– Tu imamo vikendicu i tu sam sa obale pecao. Bogami, naglo je povukao i sa još dva drugara borili smo se jedno pola sata, dok se nije umorio. Prvi put ga promašim meredovom, drugi put mi polomi meredov, jedva ga izvukosmo. K’o džak cementa da smo vadili – priča Zoran Cvetković.


https://www.podunavlje.info/dir/2022/10/25/6eg2I6MdovCWDCzJbL-WYSKV5EGg
 
Nisam to baš ispratio, mada je nezvanično bilo i većih. Malo je nezgodno što je potrebno ispoštovati određenu proceduru da bi nešto bilo rekord. A nezgodno je to šro uglavnom na ovim prostorima merimo sa nekim ko zna kakvim vagama i nakon toga odmah isečemo za kuvanje ili pečenje.

Inače je najveći upecan šaran verovatno iz nekog privatnog ribnjaka i imao je malo preko 51 kg.

46518997_2229839227028250_2573099101553950720_n.jpg


Ali kako god da je, ovo je svakako odličan ulov i svaka čast majtoru što ga je upecao i na kraju uspeo izvući napolje.
 
Ček bre… ovaj šaran sa slike ima 51kg a ovaj ga drži lagano.. kez na licu. Pravo stoji čovek…
Jaki bre ovi ribolovci. Ja znam da sam jedva uspevao da podignem džak cementa….
 
Vidi se da je iz nekog ribnjaka, dobro podgojen, a da li ima baš toliko kila ili malo manje, e to je sad ????
 
Nazad
Vrh