Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Ima itekako , to je ono kad ne trza a nema gliste na udici.
 
Sta ce ispitivanja, valda negde u svetu vec rade preradu?? Prevashodno u Americi odakle potice. Postavlja se i pitanje da li ih ima toliko da bi se podizale neke mini fabrike za preradu. Da ne bude opet prica tipa puzevi, nojevi, cincile i slicno.
 
Из те шугаве америке све неке инвазивне врсте,и то као коров,те амерички патуљасти сом,те ракови,те ово,то бондстил.. Какву воду пију тамо зна ли ко,па само нешто инвазивно имају.
Иначе Кирај свака част.
 
Из те шугаве америке све неке инвазивне врсте,и то као коров,те амерички патуљасти сом,те ракови,те ово . . .
Pominju se i neke krupne bik-zabe , širom Čemerike se razmilele i pojedoše one sitnije autohtone vrste .
Ove žabe će pojesti gotovo sve što može da im stane u usta. Nema veze da li je to druga žaba ili ptica ili komarac", rekao je 2014. biolog Adam Sepulveda za agenciju Associated Press.

https://www.slobodnaevropa.org/a/stetocine-zaba-zmija/31970365.html
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za iskusnije pecarose .
Naime , donese mi juče komsija u kesi 7-8 riba . Kaze , dobio sam ali me mrzi da cistim pa evo vama vi spremite . Kako nisam imao vremena da ih odmah sredjujem ubacim kesu u frižider . Danas se setim uzmem kesu pogledam pojedine se skoro zaledile . Sipam u korito vodu i prospem ribe da se malo otkrave da ih lakše ocistim . Odem u dvorište , ponesem ovu jednu ( prva slika ) i ocistim . Posto mi već prljave ruke kažem zeni da mi donese ostale . Podje ona vrisnu iz sve snage i baci posudu . Ja tamo , kad se po parketu pojedine ribe pracakaju . Pokupim ih , ponovo naspem vodu a one plivaju samo tako . Koja je ovo vrsta ( druga slika ) kad može ovoliko da izdrži bez vode i to u uslovima niske temperature ?
P.s , žena ljuta ceo dan , evo je samo prsti po kuci i priča kako sam ja to sve znao i namerno uradio da bi je uplašio .
979fdc40cfeae2003deb5f5df5ee951b.jpg
723d9a8007cee1358c0b0fedbed5f3a5.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Дешава се то. Бабушка може у блату да проведе известан период, да удише ваздух и да уђе у неку врсту хибернације....
 
Ovo prvo je mrena,ima jako puno sitnih kostiju.Ova druga je babuška.
Ja kad upecam ribu i dođem kasno kući,samo je "uspavam" po čelu,ubacim u 2-3 kese i tako je stavim u zamrzivač.Očistim je kad hoću da je pečem.
 
Nisam uspeo da snimim (nisam uključio kameru) ,bila je prava borba,bacakanje ,beg .......
Ja sam morao da je skidam sa udice ,ima oštre zube a "pecaroš" se boji.
 
Za vadjenje je najsigurnija ona opruga za grabljivice,koja se ubaci štuki u usta,i drži ih stalno otvorena.I onda hiruškim makazama(pošto su one dugačke,vaditi kašiku).
U slučaju da te ugrize,stisnuti joj oči sa dva prsta,inače ne pušta, k'o pit bul.
 
Nazad
Vrh