Pasulj

Ja sam jednom eksperimentalno posijao posle ječma , oko 500 kvadrata i zalio sam ga odmah po sijanju i uspio sam ga skinuti bez problema , e sad ne sjećam se tačno datuma . Bilo je to prije par godina.

A danas sam posijao oko 1,3 ha.
 
Ja sam jednom eksperimentalno posijao posle ječma , oko 500 kvadrata i zalio sam ga odmah po sijanju i uspio sam ga skinuti bez problema , e sad ne sjećam se tačno datuma . Bilo je to prije par godina.

A danas sam posijao oko 1,3 ha.
Kolega kako vrsis pasulj, ipak je to lepa povrsina?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Veliki je to posao, mi smo se preporodili sa ovom masinom za podsecanje pasulja. U decembru sam nabavio i neku vrsalicu za pasulj, velike nade gajimo da ce raditi posao da ne moramo vise gaziti traktorom...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ту сам !
Пасуљ сејем увек од 1-6 маја,можда ми се десило да се окиша па да пребацим евентуално 10-12 мај.
Пострну сетву нисам никад радио!
 
Nekako mislim da sam peošle godine posijao kasno, jer se zbog kiše nije moglo prije, između 15 i 20.5. A da je došao za raditi oko 20-25.8.......al sjeme mi nije bilo neko, jer sam vršio kombajnom, pa je opna ispucala i nije dosta niklo..... Iako je ručno probran.....
 
Iako sam mislio odustati od proizvodnje ... zasejano ovih dana 2 jutra , pola zeleni pola šareni 😇🙃
@ cika laza to je nezahvalno reći jer nikad se nezna kakva će biti godina , evo ja ću ti reći 150- 200kg u proseku a može da bude i mnogo manje i mnogo više ...
 
Kolege kakva su iskustva sa Corumom u pasulju, koja doza je bezbedna za pasulj?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Posejandanas zutozeleni pasulj "Vidovac" na 6.5kj i oprskan odmah na crno sa Frontier Super 1l po Ha...
Ako nekom treba semena imam viska oko 200kg seme je odlicno i tretirano je bakrom.
a586d695b16fa2c46dfa25ed2f0babab.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Bakrom se skidaju bakterije sa semena a i bakterije u zemlji,a samim tim ce i klica ostati zasticena dok ne izbije,kad krene dalji razvoj onda krece nova borba sa bilestinama...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh