Pasulj

Slabo se piše, svi odustali od proizvodnje?
 
Ma samo pola jutra, nevjerujem da ću više, opet me vuče da krenem, zanimljiva proizvodnja...... Ali
 
Sa kojim plocama sejete pasulj,koliko rupa i koji promer?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
I ja mislim oko 1 maja da krenem sa setvom.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 



Šta sad? Prskati ili ne prskati, sa motikom se ne može prići....jedino da ga i dalje navodnjavam kap po kap pa šta mu bude.
 
Moj je u zemlji, iako nikad manje nisam posijao..... I to još prije tjedan dana, mislim da ima oko 2000m2 od toga sam napravio veliku grešku, 700m2 posijano na 13cm razmak u redu, a trebalo je biti na oko 6cm......jer kako sam posijao suncokret, zamjenio ploče, a mjenjač nisam dirao, i eto..... To mi se nije nikad dogodilo.....

Slavko.... Što misliš, ako skinem uljanu repicu, oko 1.6. barem tako planiram vršidbu, da onda posijem, ako bude kiše.....
 
Moj je u zemlji, iako nikad manje nisam posijao..... I to još prije tjedan dana, mislim da ima oko 2000m2 od toga sam napravio veliku grešku, 700m2 posijano na 13cm razmak u redu, a trebalo je biti na oko 6cm......jer kako sam posijao suncokret, zamjenio ploče, a mjenjač nisam dirao, i eto..... To mi se nije nikad dogodilo.....

Slavko.... Što misliš, ako skinem uljanu repicu, oko 1.6. barem tako planiram vršidbu, da onda posijem, ako bude kiše.....
Ne znam, treba probati, nemam iskustva a mislim da bi stigao. Ja sam onaj moj hercegovac sejao 23.06. i stigao je da sazri 2018.g.
 
Onaj bijeli, gledao sam na stranici ns instituta, zovu ga balkan..... On se lako vrši, a 70 dana mu treba, pa da probam...... Sve ok ako bude kiše, ti si posijao još tri tjedna kasnije, pa je došao..... Dobio neku ideju danas, pa da pitam
 
Javiće se kolega Nikt, da čuješ kad je on najkasnije sejao, mislim da taj stiže.
Je li počela repica da cveta?
 
Repica već ima mahune, pčele zuje..... Bas sam danas bio obići, samo da sve bude ok, da dođe do prikolice.....
 
Nazad
Vrh