Pasulj

karenca je 2 dana, ja dobio nekoliko komada, pa ću staviti, al nemože se nigdje kupiti, nego čovjeku ostalo.....a probat ću pitati ove što se bave dezinsekcijom, možda oni imaju
 
Ima li neko da preporuči nekog ozbiljnog otkupljivača pasulj? Može i na pp.
Meni zaštitarka za Fostoksin kaže barem mesec dana ne koristiti za ishranu.
 
Zaštitarka je bežala sa časova kad se to učilo , kad nije znala odgovor na tvoje pitanje morala je nešto da odgovori a da neispadne glupava , bolje da kaže da ima karencu nego da je rekla da nema a da zapravo ima .
Slavkos kakvog imaš pasulja , kakav je kvalitet koja količina?
 
Nema mi logike da je dva dana, ipak je to jak otrov a treba da prođe kroz zrno da poubija tu gamad, nelogično mi je da je pasulj za dva dana za jelo, ja ga nebi jeo.
Imam "Zlatka" 600-700kg, pola prebrano...
 
Nema svrhe raspravljati o nečemu što više nepostoji tj nemože da se nađe, kupi. jer ti rekla zaštitarka šta je rešenje za ovaj problem ?
 
qZhfFv2.jpg
0wMbYec.jpg
yAsXlWd.jpg
E ovo je "Zlatko" tnače NS seme.
A o fostoksinu se ne raspravljam, imam ga pa sam zato pitao zaštitarku. Verujem joj a i biće mi mirnija savest da odstoji mesec dana.
 
nisam još vidio tu sortu graha

karenca je 2 dana, tako piše u svim uputstvima, al kada se radi oko takvih stvari, i ja volim da odstoji što duže.....tako je ipak najbolje

jel tableta smije doći u dodir sa zrnom??
 
Poslednja izmena:
Što se tiče ovih tableta ja sam ih koristio u kukuruzu,možda još uvijek negdje imam koju......
One ispuštaju otrovni plin koji ubija žižka....
Zato ide preporuka da se sve mora pokriti ili u burad staviti a tablete nestanu za par dana doslovno se istope....
Zbog toga je karenca mala dovoljno je prozračiti prostoriju i taj plin koji se stvori nestane ili ostaviti bure par dana otvoreno.....
Marcelo... jel ovo zjb... ili si stvarno sijao u ovakvo pripremitu zemlju
 
Ovo je ječam posejan u jesen ali zbog loše predsetvene pripreme ječam je loše nikao i zbog velikog napada glodara sklop u proleće je bio jako loš ,odlučio sam preći setvospremačem i posejati neku prolećnu kulturu , odradio sam dva prohoda setvospremačem negde u aprilu ( lepo se spremilo , nije se video ječam ) i ostavio tako do setve, kada smo došli izgledalo je ovako i rešio sam da sejem bez obzira na ječam koji se uzdigo i da napravim mali eksperiment , posejano je tog trećeg maja kao i na ostalim parcelama ali prinos je bio veći od 30 do 60 % nego na ostalim parcelama , znam da će neki pomisliti "pa i nije ti baš nešto prinos " ali moj atar nije imao valjane kiše od sredine juna , e sad razmišljam zašto je na ovoj parceli bilo najviše , jedan od razloga je možda taj što je ječam prihranjen sa 100kg ureje na drugim mestima nisam prihranjivao azotom ili je možda taj što je ova parcela pre jedno 3 godine pođubrena sa 150kg/ Kj 60%-tnim kalijumom druge parcele nisu ( đubrene su klasično petnaesticom ):sta:
 
Nadam se da će se kolega Brkić uskoro pojaviti i objasniti pojedinosti. Evo i video.
[video]https://www.facebook.com/milan.brkic.372/videos/o.227075804140112/490965541080199/?type=2&theater[/video]
 
daj sliku zrna u prikolici....

zanima me kako ga kosi, jer sa njegovom kosom, ili je nešto prepravljeno po tom pitanju, ja sam probao, al nemogu toliko nisko da neuhvatim zemlje, i nije mi nikako išlo.....prije đure sam imao claas columbus, a ovo na slici je claas europa
 
Hteo bih na prolece da sejem pasulj na parceli od malo jace 1h (2 jutra).Procitao sam temu od prve stranice i stvarno ima korisnih informacija.
Mozda sam negde preskocio ali me interesuje da li pasulj treba da se navodnjava?Mislim na zeleni pasulj.
I kakvo navodnjavanje ide,da li iz topova ili kap po kap.Stvarno nisam upoznat sa tim pa ako moze neko da objasni.Hvala.
 
Nazad
Vrh