Pasulj

To je to valjda, kazu da su odlicne protiv zizka, najbolje staviti u prikolicu i nakon 4-5 dana ona ispari i gotovo, mene zanima gdje se mogu kupiti kolika je cjena, pa da probam

Neko mi je rekao da poprska sa actelic, i karenca je 60 dana, ja sam prije koristio neko srefstvo bez karence, bijeli prah od neke stjene, samo se kod nas vise neuvozi
 
Odakle sad to da je karenca 21 dan , 100% sam siguran da sam negde pročito da nema karencu samo je potrebno 2-3 dana da se provetri prostorija ,probaću naći taj podatak .
 
To je to valjda, kazu da su odlicne protiv zizka, najbolje staviti u prikolicu i nakon 4-5 dana ona ispari i gotovo, mene zanima gdje se mogu kupiti kolika je cjena, pa da probam

Neko mi je rekao da poprska sa actelic, i karenca je 60 dana, ja sam prije koristio neko srefstvo bez karence, bijeli prah od neke stjene, samo se kod nas vise neuvozi

Za actellic ti je karenca 3 dana, tako pise u uputstvu za sredstvo. A u apoteci su mi rekli jedno 7-8 dana od tretiranja da netreba konzumirati. Ja cu sa njim prskati, tablete su zabranjene za koriscenje, i kod nas ih nema za kupiti, bar tako kazu.
 
Evo i ja da upisem prinos ove godine nije bas nesto ali staje tu je , ukupno 3.5kj na 4 parcele, najlosiji prinos 150kg sa 3/4 jutra , najbolji 625kg sa 1.35kj ( oko 460kg /kj) ove druge dve parceke oko 350kg /kj sve sejano istog dana 03 maj , djubreno sa 150kg lincerove petnaestice .
 
Mislim da crni biber nije riješenje za čuvanje graha s obzirom da poznajem žižak.
Vjerovatno pojedinci nisu imali žižak u grahu pa misle da je biber odradio posao.
Čuo sam još i za orahov list pa ako kome znači nek proba i to...........
 
Ja imam tri stara zamrzivača staviću ga na zamrzavanje 3-4 dana i sigurno se rešavam žižka a crni biber, orahov list i druge travke nemaju nikakav efekat na žižak ali ajde svako ima svoju metodu.
 
Sigurno već negdje piše ali da ne prelistavam : jel može onda (ako je bio na zamrzavanju) da se kosristi za sjeme ? Mama mi reče da su sijali i da je bilo u redu , ali ipak da pitam jel tako radite ?
 
I mi u zamrzivaču rešavamo manje količine. Sa nicanjem zbog toga nikad problema. Prave štetu zečevi, hrčkovi i sl ali klijavost se ne gubi niskom temperaturom.
 
nije rješenje zamrzavati par tona......trebam to odraditi kroz tjedan dana, da nebi imao problem, pa još uvijek neznam s čime zaštititi....

bećar....jel se uspije sve pokositi do kraja, da se nekidaju mahune kada se kosi, jel imaš sliku odrađenog posla, da je uvečana??
 
Dođite na fejzbuk! Budimo prijatelji! Šalim se.
Nije drugar postavio na youtube.
Čim ga postavi obavestiću vas. Do tada možete pogledati ovaj na fb iako mi niste prijatelji.
[video]https://www.facebook.com/ssirotjuk/videos/10205482735882414/?pnref=story[/video]
 
Poslednja izmena:
Odakle sad to da je karenca 21 dan , 100% sam siguran da sam negde pročito da nema karencu samo je potrebno 2-3 dana da se provetri prostorija ,probaću naći taj podatak .

Evo obećao sam da ću probati naći ovo u vezi karence phostoksina , pa ko želi neka čita http://www.gomadjo.co.rs/radovi/upotreba/phostoxin_tablete.pdf mada nije to taj podatak što sam pre video jer tamo nije bilo karence a ovde piše da je 2 dana što nije tako puno u odnosu na druga sredstva za tretiranje pasulja ali šta nam to vredi kad se nemože nigde naći na tržištu .
 
Nazad
Vrh