Pas čuvar

Za madjarskog mudija sam našao da hoće i pacove da love. Da li to važi i za puline?
 
Ja imam ovo tele vec 7 godina (slika od pre 6 god ). Kad neko naidje hoce da ga pojede,ako vidi da je tu jos neko od ukucana samo se okrene i legde i postane totalno nezainteresovna.
12241264_10205076390939977_6085679366821302701_n.jpg
 
Moja jazavicarka sluzi svrsi. Ne ujeda al zato laje kad neko udje i sto mi je najbitnije, tacno prepozna zvuk mog traktora i laje kad se priblizim sa 200m do kuce. Taman moja zenskadija zna kada da otvori kapiju. Na druge traktore nece
I moja komšinica ne ujeda ali uvek prepozna zvuk ferge i trči da otvori kapiju.
 
Ма где не смем да га скинем са давилице, не знам дали би ми се вратио и ко зна колико би људи инфрактирао уз пут. Али би био прави за трску тај би као булдожер ишао кроз њу. Један дан отац узео да га прошета то је на све изгледало само не на шетњу, каже мени отац како га бре ти шеташ па нема јендека који нисам прогазио. 🤣
 
Добра ст
Добра ствар али зна да буде и јако лоша ако се не користи како треба. Много је ловаца упропастило своје псе нестручним кориштењем телетакта. Значи прво направи неку огрлицу исте тежине као и телетакт и стави псу да је носи сваки дан, и кад оћеш да га обучаваш замени са телетакт огрлицом и почни са блажим импулсима немој одма на најаче да га не убијеш јер неко пси то јако трауматично доживе удар струје. Лажна огрлица ти је потребна јер пси схвате када им ставиш оглицу да ће бити кажњени и онда док носе оглицу буду мирни, а чим им скинеш онда настане хаос буде још гори.
 
Da ga naucis ako ti nisi kuci,komsiji zabranjeno na kafu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako odjuri i neće na komandu,znači da ne zna šta treba da uradi,a zamisli na koju će stranu tek da krene kad mu aktiviraš ogrlicu.

Te ogrlice su zloupotrebljene i nisu za humanu dresuru,ona se koristi za već istreniranog psa koji zna komande,ali se kreće daleko od vlasnika npr u lovu gde od laveža i meteža ne čuje komandu.Neko još uvek koristi rog/trubu ali ogrlica manje remeti ostale.
 
Команда "назад" се прво учи са дугачким поводцем или канапом пустиш га колико мислиш да је довољно и онда на комаду назад га тргнеш назад и полако доведеш до себе стално говорећи назад. После је лако са телетактом одрадити команду назад. На телетакту има више модова прци ја са вибрацијом и звучним сигналом, а после се ако пас не реагује на то онда иде струја и има потенциометар са снагом од 1-10 па ако је пас коњина не обуздана зна се појачаваш струју док не одради команду.
 
Nazad
Vrh