Parenje koza

Pokusaj da joj mineralnovitaminski deo ishrane popravis, znaci premis za muzne krave ili tako neka smesa a probaj da joj dajes po malo kvasca svaki dan i jos je bitno da ima dovoljno proteinskog dela u obroku. Ako se muze, znaci da joj treba nesto kao suncokretova ili sojina sacma uz kukuruz, ili sta ti je vec glavno koncentrovano hranivo. Probaj pa javi jel trazi onda i treba barem mesec dana poboljsane ishrane pa da se vide rezultati
 
mene zanima ako su jarcevi u srodstvu sa kozama ili jaricima dali to smeta za njihov normalan ravitak u daljnem periodu
 
Trebas da izbegavas parenje u srodstvu. Teske inceste ni slucajno ne raditi, znaci ne pripustas cerke pod ocem majke pod sinove bracu i sestre.Nadji kod nekog musko jare ali od dobrih koza koje nije u srodstvu sa tvojim i pustaj bez ikakve bojazni.
 
Pozdrav drugari.Kod mene se koze nesto uobrazile,nece da traze jarca.Alpinka stara 3,5 god. trazila ukrajem marta i ja nisam hteo da je pustim(nije mi odgovarao termin jarenja)~od tada uopste nece da trazi?! Mala alpinka stara 7meseci,trazila sa 5 i po' meseci~takodje nisam hteo da je pustim(mislio sam da je rano,da se jos bolje razvije i formira),sada ni ne pomislja.Sta da radim?Dali ce uopste traziti ili da pozovem veterinara da im stavi hormonske sundjere?Da li je neko imao slicno iskustvo i sta mi savetujete.:sta::ppozdrav::ppozdrav:
 
Mozda je greska dobra i jaka hrana.Kod mene ova starija ima oko 75 kg,a ova manja oko 4o~45 kg.Stalski je uzgoj(slabo ih izvodim napolje,nema se vremena),malo se krecu a dobro krkaju.Sacekacu jos malo,ako ne budu trazile stavicu im sundjere,ako ni tad ne budu trazile~stavicu ih u susaru.
Doduse sto se mene tice ne mora ni da se jare,samo da ne prekinu sa mlekom.Grujane,je li Roga jos nije trazila?:ppozdrav:
 
Koze su pregojene pa ne ulaze u estrus, skini im hranu tokom leta, pa kasnije napravi stimulaciju flaishing metodom i jarcem.
Koze imaju sezonski karakter oplodnje, pa u letnjem periodu ne pokazuju znake razmrkanosti.
tek pri kraju leta, sa skracenjem dana, avg/sep/ ulaze u rasplodni ciklus
Istovremeno pripremaj i jarca za pripust i mora biti odvojen od koza
 
Kod mene jos nista drugar.Uopste ni ne nagovestavaju da ce da traze jarca ali ne zigam se uopste vise oko toga,sto kaze batica GRUJAN~bitno je da dobro jedu i da ima mleka.Kad im se prohte da "ljubave" bice i jaradi a dotad :ppozdrav::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh