Pšenica 2024-2025

Zavisi ko otkupljuje po proteinu.Još uvek to ne rade svi.
Dosta stranih sorti koje imaju visok prinos imaju loš protein ali mogu da imaju dobar hektolitar.
Postoji tu veza između hektolitra i proteina.Može da se bude dobar hektolitar i loš protein ili lošiju hektolitar a dobar protein.
Ako se ide na otkup po proteinu moraju dati dobru bonifikaciju za protein 13 i preko 13.
Ja sam čuo od jednog člana foruma da ako je mala vlaga da je protein loš i da stvarno treba pogoditi momenat žetve da se uhvati neki idealni procenat vlage a samim tim i proteina.
 
Avenu cu sigurno da sejem ali moram i nesto kasniju sortu. Plasim se da sejem samo 1 sortu.
Dvoumim se izmedju sofru i basmati
Koja je bolja?
 
Čujem da jedan mlin prošle godine nije hteo da prima Avenu, jako loš kvaltet bio...
 
Ja cu standardno sofru, a za probu ide na 30 % povrsina solindo i complice pa cemo vidjeti jel saljemo sofru u mirovinu ili ce jos i dalje biti broj 1
 
Koliko si platio
jos nisam jer nisam pravio racun zbog eventualnih subvencija i tih jebenih rokova sto se nezna sta su ovi ispregovarali i dogovorili,pre oktobra necu platiti upravo zbog racuna pa ni neznam cenu a iskreno ne zanima me,blize 100din je neko moje misljenje jer je sa juntom

uzeo nju i jecam BC Bosut
 
sigurno neće tražiti račune sa datumom posle Nove Godine, samo upišite broj gazdinstva na fiskalnom i to je to.
 
Gledam ove cene semenske pšenice, đubriva, goriva, pa sam odlučio da napravim neku "okvirnu" sliku ulaganja za novu turu pšenice i probao da pretvorim u kile merkantile po okvrnoj ceni od 20 dinara za kg. Verovatno će neki imati zamerke ali ipak je to sve okvirno, mada mislim da nisam puno ni pogrešio. Ovako ja mislim da zasnujem sledeću proizvodnju uz nešto malo mojih usluga, a veći deo plaćam uslužno.

- seme 1.000 kg pšenice
- tarup 500 kg
-tanjiranje 400 kg
- sejanje 250 kg
- đubrivo 1.000 kg
- radovi 200 kg
- prihrana I 600 kg
- prihrana II 500 kg
- hemija I 250 kg
- hemija II 350 kg
- kombajn 750 kg
- porez 150 kg
- odvodnj. 100 kg
- poprav. ostalo 250 kg

UKUPNO: 6.300 kg. pšenice

Ko ima za potrebu da doda još i arendu (1.800 - 1.900 kg.) i eto konačne računice. A prinosi od 7.000 - 9.000 kg.pšenice.
 
Seme LG sortimenta za keš 70 rsd u low cost varijanti tj.bez Đunte, Sustive i sl.stvari.Sa Đuntom i sličnim 89 rsd.Ovo definitivno nije normalno.
 
Koliko godina moze psenica na psenicu sejao bi opet sve mozda i nesto jecma, sve je tapacirano osokom i stajnjakom isao bi plitko oranje i setva
 
Nazad
Vrh