Pšenica 2023-2024.

Да и луцерка та и у кишној години зна да зезне усев после ње и то не једну већ две и више година се види где је била.
 
jel se vi uklapate sa prinosom i onim sto ste radili na zemlji tokom godine?

meni se cini da mnogi pisu o velikim prinosima a ustvari na cene i sve dobit veca ko zna kakva je

tu ljudi i pucaju,kredit ovo ono

al kad se napise 7,5 tona i vise onda si frajer ocigledno


imamo kod nas likova koji tuku 4t/kj zita a nema ni 35m

takodje jecam svima se prica ima se preko 35m a kombajner kaze do 27m

ljudi su otisli u pm

sami sebi lazu svoj dzep i novcanik

meni na otkupnom hl 81.80 covek mi kaze mora upisati samo 80 hl zbog drugih koji nemaju ni 77hl----dodje covek i kaze mi on ima 40m/kj a HL 74 ;) :)
 
jel se vi uklapate sa prinosom i onim sto ste radili na zemlji tokom godine?

meni se cini da mnogi pisu o velikim prinosima a ustvari na cene i sve dobit veca ko zna kakva je

tu ljudi i pucaju,kredit ovo ono

al kad se napise 7,5 tona i vise onda si frajer ocigledno


imamo kod nas likova koji tuku 4t/kj zita a nema ni 35m

takodje jecam svima se prica ima se preko 35m a kombajner kaze do 27m

ljudi su otisli u pm

sami sebi lazu svoj dzep i novcanik

meni na otkupnom hl 81.80 covek mi kaze mora upisati samo 80 hl zbog drugih koji nemaju ni 77hl----dodje covek i kaze mi on ima 40m/kj a HL 74 ;) :)
Uklapam se sa prinosom na bazi 8.5 tona al da sam na 0 na arendi. O zaradi na 153 eura za tonu zita nema ni govora na arendama
 
U Opovu dosta dobra godina za pšenicu kad se pogleda kako je izgledala tokom proleća. Za sad što smo skinuli od sorti bile su
Marvel 4,5 t/kj 78hl
Obivan 5t/kj 77.5 hl
Sofru 5,2 t/kj 79 hl
Parcele gde su bile Marvel i Sofru imale dosta problema zbog miševa, ostaje još par parcela da se skine Sofru gde nisu jeli miševi.
 
Parcele gde su bile Marvel i Sofru imale dosta problema zbog miševa
Нису код вас баш неки јешни мишеви - ја данас скинуо "Авенију" из моје дораде, са њиве где је било мишева - 27 метери по ланцу, са хектолитром 76.6 (нисам ни сам могао да поверујем да је тако слаб). Имао сам прилику да сво време будем у кабини комбајна и тек тада сам видео колику су штету мишОви направили и колико су је темељно проредили. Видевши све из кабине, мирне душе могу да кажем - фала и на толико.

Чекајући на силосу, чујем и од пар познаника да је то проређивање и код њих било велики проблем. Какогод - идемо даље.
 
Нису код вас баш неки јешни мишеви - ја данас скинуо "Авенију" из моје дораде, са њиве где је било мишева - 27 метери по ланцу, са хектолитром 76.6 (нисам ни сам могао да поверујем да је тако слаб). Имао сам прилику да сво време будем у кабини комбајна и тек тада сам видео колику су штету мишОви направили и колико су је темељно проредили. Видевши све из кабине, мирне душе могу да кажем - фала и на толико.

Чекајући на силосу, чујем и од пар познаника да је то проређивање и код њих било велики проблем. Какогод - идемо даље.
Fala , kome?
 
Можда мишевима што нису били јешнији, можда "Екосану" што им је "Бродисан" био у некој мери ефикасан.
 
Секундарни бокори? Шта ти је то?





Де, зезам се, али је истина да њих слабо беше - она суша пролетос је ипак учинила своје.
 
EGzaktli, nije ih bilo uopšte.E sada, mnogo je bolje stanje tamo gde je povećana setvena norma, gušće i samim tim ima više biljaka po m2 što rezultira boljim prinosima.
Zbog miševa sejao sam sa oko 20-25% više semena pa ću videti šta će vaga reći.
 
Не знам колико је кила по ланцу препоручена сетвена норма од 400 до 450 зрна по квадрату, али код мене сам сејао 150 кила по ланцу и резултат је онај који сам написао. Нешто ми од повећање ствене норме није било асне.
 
Мени је боље родило где сам сејао око 15.11.касне сорте, а где сам посејао око 28.10.рану сорту ту сам фасовао као нико. Суша јој је пресудила још у марту месецу била ушпицила лишће као и, кукурузи кад упече, на свакоме се зрну види да је патила спречена, учмала и спарушена зрна. Сетвена норма је била иста 130
-135кг/кј!
 
Nazad
Vrh