Pšenica 2023-2024.

Нису код вас баш неки јешни мишеви - ја данас скинуо "Авенију" из моје дораде, са њиве где је било мишева - 27 метери по ланцу, са хектолитром 76.6 (нисам ни сам могао да поверујем да је тако слаб). Имао сам прилику да сво време будем у кабини комбајна и тек тада сам видео колику су штету мишОви направили и колико су је темељно проредили. Видевши све из кабине, мирне душе могу да кажем - фала и на толико.

Чекајући на силосу, чујем и од пар познаника да је то проређивање и код њих било велики проблем. Какогод - идемо даље.
Slažem se nije bilo u tolikoj meri, nismo imali problema sa padanjem suncokreta prošle godine na svim njivama osim na te dve pomenute. Šteta je bila 30% u proleće kad sam 3.put ručno trovao, zemlja se videla. Pokušaću da nadjem slike, ali se dobro izbokorila i nije bilo rupa tu već samo mnogo retka.
 
Ja danas skidao, kws modern.
Dve njive 75 ari=4500 kg
58 ari =3700 kg
Nije nesto ali posle one navale miseva gde su je sekli bas dosta, jedno pet puta sam trovao, ja zadovoljan koliko je izbacila na ovu susu...
 
Prijatelj skinuo parcele radjene utrisom, razlika 350kg/ha u korist utrise, protein skoro da nema razlike u odnosu na kontrolu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4fb66b93b1df2f16c85e34406b870792.jpg

Apilco


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj tast juce skinuo Apilca na 3 ha. Ukupno bilo 18,5 t. Hl 79 a vlaga 10%. Trebao je bar 3 dana ranije. Ali..... Ja cu sutra da skidam Marvel od KWS. Videcu sta ce mutavi da kaze. Mada msl da vise od 5 t/ha nece biti.
 
Danas skidali sobred na malo boljim zemljama. Išao do 3700 po jutru. Sutra je plan da se skidaju još bolji tereni. Tamo očekujem da predjemo 4 tone...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Данас скидао стрицу Авењу без основне прихране, без пролећне прихране, без икакве заштите 3000кг/кј, ја мојој само што нисам дувао под реп и 2500кг/кј. Још да додам сетва у децембру код стрица.
 
Ja sutra skidam pa šta Bog da a trenutno ne daje ispod 4 tone po jutru normalno odrađene agrotehnike. Žao mi je što ne mogu da odvojim posebno jutro LG Askone jer izgleda stvarno dobro i ostaje za seme. U čemu je fora pa ljudi sa boljom zemljom od naše imaju lošije prinose nije mi baš jasno ali šta je tu je.
 
Nazad
Vrh