Pšenica 2023-2024.

Ne samo da je pisao o receptu vec je pljuvao sve koji su imali manje od toga
Malo se vise zajebo Boderlica u racunicu prosle godine kad je bio uporan da 10 t po ha on moze ko iz rukava da ostvari.
Iako 30 god nije posejao psenicu on iz iskustva je znao na papiru da racuna o 10 t po ha!🤪
Od svakakvih saveta na ovom forumu od ovakvih likova malo mi se vise sa izvinjenjem ide u 🚾💩
 
Sofru sareno od 6.7 tona na kukuruzu kao pretkulturido 9.3 tone na suncokretu kao pretkulturi. S obzirom na 70 lit od pocetka godine do pocetka 5. Mj ovo je fenomen od prinosa ( samo je 2 puta kisa pala u tom razdoblju po 15 lit ovo sve ostalo je bilo 3 4 5 6 lit)
Medjutim nitko nam nije kriv sto smo budale i placamo 300 eura arende po jutru pa kad sve zbrojim nece tu ostat 50 eura zarade po jutru....
Oranje kod nas uopce nije uvjet za boljim prinosom barem ne na suncokretu i soji kao pretkulturi
ali se bolje oranje pokazalo zbog miševa barem kod nas
 
Kod nas kako cujem danas se krecu prinosi od ‘malčiranja’ pa do 4 t/ha…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Viša zemlja i pred kultura suncokret 6t/ha, niža zemlja na soji oko 7t/ha (još nismo gotovi). Hl od 79,8 do 85, vlage oko 11-12%, protein oko 11-11,3. Sorta Bc Anica. Uglavnom žita su fasovala od suše, a na nekim lokalitetima je mraz udario točku na i. Odlično krenila, ali na kraju loš sklop. Ostao samo primarni klas.
 
Pronosi su koliko vidim dobri.
Ja nikad nisam imao tih famoznih 5t i vise koliko me.secanje sluzi max 4.5t.
Svaka vam cast kl ima 10 t po ha.
 
Pronosi su koliko vidim dobri.
Ja nikad nisam imao tih famoznih 5t i vise koliko me.secanje sluzi max 4.5t.
Svaka vam cast kl ima 10 t po ha.
Moj rekord je oko 5 tona ali je u pitanju bašta od 25 ari. Pšenica je bila strava božija a posle sam čuo da su neki pojedinci imali preko 5 tona u proseku, inače mislim da je seoski rekord 6,3 tone po jutru - koliko je verovati.
 
Viša zemlja i pred kultura suncokret 6t/ha, niža zemlja na soji oko 7t/ha (još nismo gotovi). Hl od 79,8 do 85, vlage oko 11-12%, protein oko 11-11,3. Sorta Bc Anica. Uglavnom žita su fasovala od suše, a na nekim lokalitetima je mraz udario točku na i. Odlično krenila, ali na kraju loš sklop. Ostao samo primarni klas.
A koliki bi bio ptinos da nije bilo mraza,suše i lošeg sklopa.:unsure:
 
Poslednja izmena:
Novembar i 31.12-1.01. Ali štete od miševa nisam imao ili vrlo malo, a oni su mi uzeli 15 dana pre setve. Plus kvarovi zbog ljudskog faktira još 10 dana i to je to.
 
Nazad
Vrh