Pšenica 2023-2024.

Sofru juce 3200po kj peskovit teren, 4150 kj sofru na tezem zemljistu. Ista agrotehnika,suncokret predusev. Neverovatna razlika, da mi je neko drugi pricao I da ne verujem, ali ja radio I sam se uverio.

Sent from my WP32 using Tapatalk
 
Sofru sareno od 6.7 tona na kukuruzu kao pretkulturido 9.3 tone na suncokretu kao pretkulturi. S obzirom na 70 lit od pocetka godine do pocetka 5. Mj ovo je fenomen od prinosa ( samo je 2 puta kisa pala u tom razdoblju po 15 lit ovo sve ostalo je bilo 3 4 5 6 lit)
Medjutim nitko nam nije kriv sto smo budale i placamo 300 eura arende po jutru pa kad sve zbrojim nece tu ostat 50 eura zarade po jutru....
Oranje kod nas uopce nije uvjet za boljim prinosom barem ne na suncokretu i soji kao pretkulturi
 
Flavor 82,5 hl za nepoverovati.Ostavio oko 6t za seme,za sledeću setvu samo flavor

Ta je mene zanimala 2022e jer je kolega imao ogled na njivi sa 5-6sorti a upravo tu Flavor i Amicus su nam agronomi savjetovali da je odlicna za podrucja s malo padalina

Na kraju Sofru ih sve pojela…i po prinosu i po Hl…
Razlika u Hl izmedu Sofru i Flavor te godine bila +8 u korist Sofru

*na kraju za te dvije koje su jamcili da su idealni za susne krajeve bile upravo najlosije i po prinosu i po Hl i to velika razlika -_-
Jedino jedna od te dvije je imala odican protein, preko 16 a Sofru je bila oko 12


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sutra skidam Apilka

bilo je i kod nas rekordera proslih godina sa preko 50+m/kj

jedino sto kada se izmeri zemlja zvanicno prinos padne na 45m i ispod ;)
Pao Apilko
30m/kj
Vlaga 13.2
Hl 81.80
1A5xUDQ.jpeg
Wyq2tQq.jpeg
 
Nazad
Vrh