Pšenica 2023-2024.

Činjenica je da za zemlju na tržištu vlasnik može da dobije neku vrednost bez ulaganja, rada i truda.
A vi računajte kako vam srcu drago. Ja znam šta sam učio u školi i šta je ispravna račinica.
U slučaju da na tržišu niko ne želi da plati zakup, nema ni zarade od zakupa, e onda nema zakupa kao trošak za vlasnika zemlje.
 
Videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.
Tako je kod 90% poljoprivrednika.
 
Ja ga koristim tri poslednje godine, od tada sam i počeo sejati suncokret i odradi posao fino. Ako je manje prljava njiva jednom 30 grama, a jedne godine išao 2x30 grama u razmaku od 12 dana, pa posle par dana sa Fuzelajdom uskolisne.
 
Ja sam uz tu kutiju TBM-a dobio neke citate iz neke valjda Islamske religije ..nzm sta je tacno ,ubacili papire unutra xd ...
 
Moja procjena psenice max 3 t/ha…

a8ba92faa9704d10b963e7d9c3f0082a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosle godine i bolja na oko od te u mom selu dala jedva 5 t/ha.. ali zato proteini 18.. dok je njiva preko puta dala 7300 sve isto radjeno..
 
Prosle godine i bolja na oko od te u mom selu dala jedva 5 t/ha.. ali zato proteini 18.. dok je njiva preko puta dala 7300 sve isto radjeno..
Videću ove godine, prosle sam imao malu površinu i dala je 5 t/h ali u našem kraju je prošla godina bila bas loša za pšenicu. Nadam se bar 5.5-6t/h, u odnosu na prošlu godinu mnogo lepše na oko izgleda sada
 
Nazad
Vrh