Pšenica 2023-2024.

koliko vidim to je friškom krunjeno ili brano.Naj bolje kad pokisne pa posle tanjirača,pa ponovo da pokisne i opet tanjirača i bude baštica.Inače ta tanjirača nema težinu,lagane su te tanjirače...
 
Bude neka godina kad posle vršaja nema kiše, tu nastaje problem, ja od 2018 g tarupiram sa malčerom, bacim mineralno pa orem.
 
Dal postoji veza između obrade samo tanjuračom i najezde miševa kakvu sam vidio da ste mnogi imali prošle godine?
 
Dal postoji veza između obrade samo tanjuračom i najezde miševa kakvu sam vidio da ste mnogi imali prošle godine?
Da


Ko je orao,nije imao ni 10% problema sa misevima,naspram ko je gruberovao i tanjirao

Bilo to da li je u pitanju psenica ili repica

Takodje repica dala(bar kod nas gore) veci rod gde je orano(sigurno na to uticali upravo i misevi) pa su ove godine 80% njih i orali za repicu,samo jedno gazdinstvo naprimer prosle je imalo repicu na manje od 50jutara oranom od preko 600jutara,ove su orali sve parcele pa sejali u orano

Za psenicu ce ici gruber i tanjiraca i ove godine kod njih,a imaju i sijacicu koja ima mini tanjiracu tako da se to useje lako
 
Nazad
Vrh