Pšenica 2021-2022

Koliko čujem,kod nas u ataru jedino je Sofru za nijansu bolja od Avenue.Ostale sorte su lošije.
Inače kod nas u selu žetva skoro gotova.Od utorka neće biti šta da se vrši.
 
Kod mene Ingenio i Avenue oko 4t/h.
Zrno malo, nije najedralo, na brzinu sazrela valjda...
Vlaga 10%, hektolitar 73.
Pobeda ima malo preko 4t, nisam jos zavrsio pa ne znam tacno.
Zrno je malo bolje nego kod gore pomenutih.
Vlaga 11% hektolitar 77.
Zanimljivo kod nas neki otkupljivaci nece da kupuju psenicu ako je hektolitar ispod 75, malo pre sam zvao jednog kod njega limit 73.
Pricao sam sa vagarom, kaze na nasem kraju sva prenica losa.
Bio sam prisutan kad je covek dosao sa psenicom 67 hektolitar, ostali da se natezu, nece da mu prime.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam mislio da je kod vas bolje kad ono sebastijan
Je da......pricali su o 2,60 do 2,70kn.....nakraju ako bude 2,10kn.......1kn je 15,5din da se moze preracunati.....jecam bio 2kn

Danas je gotovo......ona sto sam ju cekao,sto je izgledala najbolje,i dobacila je najbolje......pretkultura grah,i uvijek poslije graha je najbolja psenica.....

Jedna njiva sofru,posijana na 105kg na jutro,sto bi rekli malo, oko 4,5t na jutro.......isto grah pretkultura......

Sad gledam koliko znace leguminoze.....

Jedne godine bila rauola, i posijan jecam na nju, morao sam stajati na kvacilo,jer đuro nije mogao progutati....
 
Danas završio sa žetvom pšenice.
Ove godine su mi površine pod pšenicom veće za 25% u odnosu na prošlu godinu, a ukupna skinuta količina je manja za 25% nego prošle godine. Za seme ostavio Avenue i Alcantaru.

Apilca definitivno izbacujem.
 
A toliko hvalili tog apilca na forum,cak mu i Matic tepao apilco debilco xd ....
Ja se drzim Alkantare, trecu godinu sam zadovoljan sa njom.
 
Јел има ко да сеје КВС-ов Модерн?

Он код нас ове године одвалио...
 
Nazad
Vrh