Pšenica 2021-2022

I mi krenuli. Drugi dan setve. Ranom zorom sejemo a posle idemo u kukuruz. Ove jeseni od sorti su sobred i apilco. Setvena norma 130 kg/kj...
6e5513c516f4b26d43f96d0788c2e65d.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Završili setvu pšenice .Posejali smo Falado ,Apilco ,Anapurna i za probu ,Graindor i Alkantara.Prošle godine nismo sejali Avenu ,pošto nismo imali dobro seme ,sada smo uzeli i njega .
RD i sejalica detaljno izduvani .

 
Каква је та Фаладо пшеница? Ја тражио Аплика они ми послали Фаладо као тек данас треба да препакињу Аплика у мале вреће. Алка тару сам посејао и Овалије.
 
У понедељак преподне разбацао 150 кг по ланцу НПК, поподне почео да орем. У уторак до подне завршио орање и поподне израубирао. У среду поподне посејано - мој "Фоксил" 150 кг по ланцу и нека башта са ~130 кг по ланцу "куповног" ЛГ "Аплика", У ево данас поподне сам све то претрч'о лаком дрљачом, да додатно затрпам семе које стара ОЛТ сејалица није успела. Надам се да ће то бити довољно за пшеницу до пролећа.
 
Ja sam danas priveo kraju 99% površina, ostala mi još parcela gde ću da sejem semensku pšenicu a ista priča kao i kod Draleta, treba da prepakuju seme Debilka iz jumbo vreća u male pa to koči isporuku semena, neću da otkažem porudžbinu da ne budem čkapi na kraju.Inače sve je posejan Apilco iz domaće radinosti, 125-130 kg/kj na 5-6 cm dubine.
 
Ja sam danas priveo kraju 99% površina, ostala mi još parcela gde ću da sejem semensku pšenicu a ista priča kao i kod Draleta, treba da prepakuju seme Debilka iz jumbo vreća u male pa to koči isporuku semena, neću da otkažem porudžbinu da ne budem čkapi na kraju.Inače sve je posejan Apilco iz domaće radinosti, 125-130 kg/kj na 5-6 cm dubine.
Stvarno mi nije jasno zasto forsiras tako duboku setvu? Ja kad bi mogao sve na 3 cm sve bi tako posejao.
 
Sije se udarnički i sa elanom.....da li će na kraju izdobriti:).....oko mene su povećane površine pod pšenicom i ječmom za nekih 30%
 
Hahah ja se otvorio svega 200kg/ha 3x15 nase djubrivo gore u zivotu nisam bacao kao da sipali sitan pesak u njega i mleli cigle gusilo i lepilo sacuvaj boze

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Posijana psenica, predusjev kukuruz, pola na siliran pola paljeni zetveni ostaci, laka tanjiraca 3x, djubrivo niks. U igri su simonida, basilio i apilco, povrsina smanjena za 20 %. Sjeme je original.
 
Nazad
Vrh