Pšenica 2021-2022

Uzeo sam Biatlon i prskaću za nedeljak dana, mada moram još otići do njive da pogledam. Prethodni obilazak je pokazao da nije trava još krenula. Da imam Sekator isto bih pričekao malo toplije dane.
Razgovarao sa lokalnom zaštitarkom oko fungicida i reče mi da hladne noći smanjuju efekat delovanja i da za sve treba toplote, da prodavci prećutkuju taj momenat i ne govore da mnogi fungicidi skoro i ne deluju na nižim temperaturama.
 
Najavili su jutarnje temperature oko 0C.
Ne znam koliko je pametno sutra raditi,pogotovo sa regulatorom i herbicidom.
 
Ja sutra startujem... Psenica napreduje brzo i nema tu sta da se ceka osim ako je bas negde mala. Danas obisao, ima je gde je i preko 25 santimetra a i trava isto.
 
I kod mene isto ima u raznim visinama,pojedine vec im vreme za prskanje a ove druge manje pa nisu..ne zna covek sta da radi,a vreme za prskanje sto se tice temperature ne pogoduju uopste

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Imam od sorte dobre,nisu lose i ove sto nadrljale od mraza i nedostatak vlage
32b94438e4297c91c800c25d00d60666.jpg
dbe25dc502c1afe23f212adac61c3220.jpg
4613a00b93d9cbdec93a32f9e0fe20ca.jpg
 
Poslednja izmena:
Neznam sta moze da bude psenici na 2 sata trajanja kada je temperatura ispod 5 stepena... ne javljaju mraz nego 2 ili 3 stepena u mom kraju. Ja u sredu radim biatlon i duet ultra.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja ću verovatno do petka da uradim drugu prihranu KAN-om. Taman pred kišu koju najavljuju za vikend (ako je bude). Vidim da će i sledeća nedelja biti pomalo kišna i hladna (ako bude tako). Zato ću ostaviti prskanje pšenice za tamo kad se stabilizuje. Može Biathlon-om do lista zastavičara da se čeka tako da ne žurim. Za sada nisam primetio da ima znakova bolesti. Jedino što i trava gura pa što je i ona veće time i više hrane i vode uzima.
 
Jel koristio neko preparat xanadu od kompanije kite? Kolega mi kaze da je odlican a nije skup ide ga 100g/ha cenovno malo skuplji od kesica i lodin/bonaca i plus ne mora da ide okvasivac kad bi se uracunala dobra doza lodina i stavio okvasivac onda je xanadu jeftiniji
 
Nazad
Vrh