Pšenica 2021-2022

Kolega član Saša Matić i ja smo juče završili sa selektovanjem. Pripremljen Apilco i Alcantara.
 
Kakve su te LG sorte na kiselom zemljistu, zimus mi je Sobred propao, sijao sam NS40s, Graindor, Balaton, Apac, itd, usled loseg bokorenja je mali prinos, ne mogu nikako pronaci sortu psenice koja bi uspjevala na kiselom zemljistu?

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Kakve su te LG sorte na kiselom zemljistu, zimus mi je Sobred propao, sijao sam NS40s, Graindor, Balaton, Apac, itd, usled loseg bokorenja je mali prinos, ne mogu nikako pronaci sortu psenice koja bi uspjevala na kiselom zemljistu?

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Jesi li pokusao sa vecom setvenom normom da nadomestis lose bokorenje
 
Isao sam sa 300kg/ha, malo bude bolje ali opet nije bilo osjetno boljih rezultata
Kad posijem psenicu sve bude ok tamo negde do ranog proljeca kad namesto bokorenja pocne propadati, biljku zahvati neka bolest, promjeni boju i ostane patuljasta.
Ako je zima sa manje padavina rezultati budu bolji, ukoliko ima vise padavina propadanje je izrazenije

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
E to ne znam, neko crveno sredstvo, uslužno mi rade, pa ni ne pitam. Prošle godine nisam, pa sam imao velikih problema sa miševima, inaće dok je tretirana, apsolutno ništa. Propitat ću pa napišem ovdje.
 
Isao sam sa 300kg/ha, malo bude bolje ali opet nije bilo osjetno boljih rezultata
Kad posijem psenicu sve bude ok tamo negde do ranog proljeca kad namesto bokorenja pocne propadati, biljku zahvati neka bolest, promjeni boju i ostane patuljasta.
Ako je zima sa manje padavina rezultati budu bolji, ukoliko ima vise padavina propadanje je izrazenije

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Nema tu kruha od nijedne, samo kalcifikacija.
 
Seme spremno… Sve Basilio, zastita Yunta Quattro… Ostatak original, opet Basilio i verovatno Avenue…

9f2a09326a87d15cef8fb8f7e1aa4cbe.jpg


9d1dfd19311f23912d1b8d2c6a2c78fb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da imam da prodam bila bi 30 din/kg.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh