Pšenica 2021-2022

Od tog semena sto je od gore pustilo klicu nema nista, mraz ce da ga sjebe. Imao sam takvu situaciju.
 
Ne mora da znaci jedne godine ostala mi jedna parcela samo razbacana zito pa pocele kise pa seme ostalo tako gore nepokriveno nista nije bilo losije nego ostali zita. Mozda se onda tako poklopilo vrame.
 
Ne mora da znaci jedne godine ostala mi jedna parcela samo razbacana zito pa pocele kise pa seme ostalo tako gore nepokriveno nista nije bilo losije nego ostali zita. Mozda se onda tako poklopilo vrame.
Da, sve zavisi kakva zima bude. Meni se to često dešavalo ali nije bilo problema do prošle godine. Ima i snimci i vidi se tačno iza traktora da fali žito. Tu je niklo na jedno 2-3 mm dubine ili od gore, klica se mučila i onda je opeglao onaj mraz. 100 % je bilo uništeno, nisam mogao da verujem...
 
Mislim da se nece to primetiti kasnije, samo me najedilo, jos sam proveravao i kao ok je.. odprilike je kao da fali jedan red..
 
Ja ih stegao kao manijak, oprao sejalicu i reko aj da poskidam markire, jedva uh. Hoce da se pomere kada riju siroko, ja ih namestim da samo crtu povlace i sejem unutrašnjim tragom tocka i nema problema. Ima sam i ja takvih problema prvu godinu, cak mi je na 3kj ostali ukljuceni stalni tragovi tj svaki prohod ih ostavljao, pa opet bilo lepo rodilo, pisao sam o tome ovde, ziv se pojeo zbog toga,bez veze
 
Aj ako vam je za utehu i ja sam zezno ove g ali ne sa markerom to sam idealno namestio nego mi se stalni tragovi mešali,negde imam prohod viška negde manjka.A na jednoj njivi gde sam hteo da je skockam zbog prolaznika sam zeznuo što sam kasno spuštao mašinu pa ima rupe na početku,kao nisam hteo da preklopim ali napravio bezveze.Nije to neka površini bukvalno beznačajna ali ružna na oko.
 
Aj ako vam je za utehu i ja sam zezno ove g ali ne sa markerom to sam idealno namestio nego mi se stalni tragovi mešali,negde imam prohod viška negde manjka.A na jednoj njivi gde sam hteo da je skockam zbog prolaznika sam zeznuo što sam kasno spuštao mašinu pa ima rupe na početku,kao nisam hteo da preklopim ali napravio bezveze.Nije to neka površini bukvalno beznačajna ali ružna na oko.
I to sa rupama sam uspeo kad sam prekačio za Armu, namešten EHR na sporo spuštanje a ja sem snimaka sve sejao noću...
 
Imam na nekim parcelama gde psenica sad nice a divlji ovas mi vec nikao pre nje, jel mogu sad prskam protiv divljev ovasa da ne cekam prolece?
 
Od tog semena sto je od gore pustilo klicu nema nista, mraz ce da ga sjebe. Imao sam takvu situaciju.
Занимљиво да нема изашле клице, само ситне жилице корена, а зрно је пукло. Можда појео неки инсект или птица. Зезнуо сам сетву ове године, није велика штета, мала површина, али ми је криво. Од свих радова у ратарству, сетва је најкритичнија и никако је не би требало радити ноћу, на силу и на брзину, осим ако нисте 100% сигурни у себе и машине.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
KWS Basmati, setva 29.10.
zClGX6k.jpg


LG Alcantara, setva 28.10.
duPqaQq.jpg

wssFelX.jpg

gh5rLVq.jpg

XUiGgcp.jpg


LG Apilco, setva 28.10.
j3yAMO2.jpg


LG Apilco, setva 21.10.
0ayblWP.jpg
 
Ove godine pšenice imaju više nego idealne uslove za nicanje i razvoj. Samo da ne bude neke žešće golomrazice i suvog proleća, biće potražnja za prikolicama u žetvi.
 
Nazad
Vrh