Pšenica 2021-2022

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
2.471
Danas skidamo Sobred,sopstveno seme.Nadamo se dobrom prinosi,ako bude valjalo ostavlja se za doradu.Inače sam juče kupio liniju za doradu semena.Hoću da počnem raditi usluge dorade pšenice,soje.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
6.370
Ja sam zavrsio sa psenicom,bolje nego sto sam ocekivao,malo ,ne mnogo,ali bolje.Prosek 4.6t po ha ,vrsio sam od 3t do preko 7.5t po ha ,opet me jako pozitivno iznenadio prinos na dobroj zemlji,koje nazalost ima malo u ataru.Inace nzm jel sam spomenuo ?,kod nas je bila susa,tj jos uvek traje ,zato je psenica podbacila.Vi sa 4t po kj ste videli susu na kalendaru samo,ako je i tamo ima :),nzm sta tu ima da se bude ''malo'' zadovoljan sa tim prinosima ....sve preko 25 din je za vas odlicno.

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.675
Da, a kažeš imao si pšenicu sa prinosom 7.5t ha. To kod nas nije bilo ni na slikama, pa ipak dobili smo malo kiše....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Petar84

Član
Učlanjen(a)
29 Sep 2011
Poruka
902
Kolega sa toliko malo padavina i tolikim prosecnim prinosom reklo bi se da to uopste nije tako losa zemlja. Kod mene (deo Subotice uz granicu) prosecan prinos je manji, a palo je nesto kise u maju i junu.

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
3.106
Više neću ni da slušam kolege na forumu,do sada svi kukali kako nema kiše a ono vrhunski prinosi ko u najboljim godinama. Kod nas repice 1000 kg pa naviše a pšenice 2000-3000 kg jecmovi takođe.Od sad ću da slušam ministra protiv poljoprivrede on već odavno priča o dobrom prinosu,zna čovek bolje od nas....

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
12.000
Malo zezanja .Forum čitaš ,ne slušaš ga.
Arkadije objavljivo slike pšenice sa "slatinastog" zemljišta a sada je kao iznenađen.Baš čudan stil pisanja i komentara.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
38.448
Danas počeli, skinut deo semenske i nastavljeno dalje.Apilco HL 79, vlaga 11,4%, protein 11,5%, primese 4,5%, prinos pišem na kraju kada završimo.

Vrh