Pšenica 2021-2022

juce za pocetak na peskovitoj zemlji,suva ko barut ali ima odlican hektolitar








Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
apilco je u pitanju moja dorada uzorak 200g hektolitar pise,prinos na toj parceli 6t... baceno u pripremi 200kg NPK 3x15 i februara jos 250kg Uree... sve u svemu nije lose kakva je godina

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Kolika su vam bila ulaganja u pšenicu, tj koliko vam ostane kao zarada od tih 4-5 tona/kj kada se odbiju svi inputi?
Ali realno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
ostane za jedan dobar cips i Coca Colu salim se..ovo je peskovita zemlja tu smo prvo kosili danas idemo dalje i nadamo se boljem prinosu.. sve skladistim kuci do daljnjeg

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pa cena je 30 i neki dinar, zna se samo niko nepriča o tome. Uplaćuju 30 din akont. Mislite da će posle doplatiti još 15 dinara? Neće, još dinar-2 i to je to....
Daj bože da nisam u pravu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kolika su vam bila ulaganja u pšenicu, tj koliko vam ostane kao zarada od tih 4-5 tona/kj kada se odbiju svi inputi?
Ali realno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Sa 5t po kj i bar 35 dinara i pise se o nezadovoljstvu. Cime smo nezadovoljni?? Mozda smo nerealni? Slazem se da treba da je nezadovoljan onaj koga nebo nije pogledalo pa ima upola manji prinos i male povrsine. Ovo gore napisano koristi samo onima koji kroje kapu poljoprivredi.
 
Ako bude 35 din bice veca zarada za one ljude koji imaju dobar prinos , takodje mnogi su kupili djubrivo po manjoj ceni nego sto je sadasnja.E sada, zarada kao zarada je veca u novcima ali imamo ogromnu infalciju i rastuce cene, ja novac od psenice trosim da prezivim.Zarada kao zarada bice solidno veca za svakog ko ima preko 4t/h ali u realnosti, pitanje je koliko je veca.Kod nas sada kombajneri uzimaju od 150 evra do 200 po hektaru a prose godine je bilio 110-120 eu.Ne znam sada tacno ali mislim da sam ulozio negde oko 70000 po/h za prinoa jos ne znam ali racunam da prebaci 4 t prosek, imam neke psenice preko 6t ali mnoge su izgorele od suse i od viroze kako gde.Sve u svemu napeta godina kao nikada do sada, moze lako da se desi da psenica bude skuplja sada nego za mesec dana pa da tek za dve tri meseca skoci malo cena, lopovi su to, sada sede i razmatraju plan, kako opljackati narod.Sada sam u Jagodini predao jecam, gledam ljude, mnogi su zabrinuti, izgubljeni u ovom haosu od banana drzave, dok Mali deli vaucere za letovanje narod nema odakle da prezivi, ne moze psenicu da naplalti jer ne postoji cena, jebo im pas mater svima.
 
Kolika su vam bila ulaganja u pšenicu, tj koliko vam ostane kao zarada od tih 4-5 tona/kj kada se odbiju svi inputi?
Ali realno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Koje jutro brale, kod nas su prinosi 5 tone po hektaru, na malo boljoj zemlji 6,5 - 7 ali to je vrlo mali procenat atara..
 
Pa i ko nas je prosek 2,5t/ kj.
Pitam zato što:
Konkretno kod mene 2 njive bez veštačkog djubriva i bez zaštite fungicidima dale su 2,4 tone/kj. I tu je zarada čistih 2t psenice kad odbijem seme i gorivo.
Dok njive đubrene predsetveno
+ u proleće+ 2 tretmana fungicidom su dale 250kg više. E sad tu su mnogo veći rashodi, ne ostaje ni 1 tona zarade....
Naravno na sve to jos dođe cena arende koju nisam računao kao input u setvu pšenice....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Avenue, 0,90 ha.Prinos 7 tona, da nije bilo problema sa vodom prošle jeseni, bio bi i veci rod.Sve u svemu zadovoljan.
 
Danas skinuli hektar graindora sa tavana malo manje od 2.5 tone po hektaru. Sutra cemo probati apilco tu ocekujem barem 5 tona po hektaru. Nedostatak padavina u periodu kad je radjena prihrana je ucinio svoje. U okolini sarolik0 najvise oko 3.5-4 tone.
 
Sada zavrsavamo Basilio, to mi je jedna od boljih onako na oko, zakacila je malo viroza,prinos oko 5t/h.Nastavljam Alhambru, tamo je viroza prepolovila prinos.
Basilio druga godina za redom nije los, dva meseca smo bili bez kapi kise i to je uzelo danak, baceno je dva puta Kan 150+150 u 90ari i prskano tri puta, Bonty dve doze po pola, dva puta ekobuster, jednom cabrio top, Radjena je i u cvetanju Akord+ Tebukonazol vantex.
https://ibb.co/VmSkKm1]
IMG-20220630-135529.jpg
[/URL]
IMG-20220630-122903.jpg
[/URL][/url]
 
Analiza rezultata za ovogodišnju pšenicu je teška jer je deo troškova išao jesenas po nižim cenama, pa na proleće drugi deo ulaganja po većim. Uz to nema još ni prave cene tako da se ništa ne zna.Moj pristup će biti da ću računati sve troškove po novim cenama u odnosu na prihod jer će i on biti po novim cenama. Znači da vidim od dobijenih para da li mogu zasnovati opet istu površinu pod pšenicom i šta će mi ostati. To je mislim ona prava računica.
 
Nazad
Vrh