Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Takve su mnoge kod nas izgledale,i sad se uveliko oporavljaju.
 
Ne radi se samo o mrazu i minusu... Pa psenice mogu lepo da podnesu kratku golomrazicu do -20. Problem je sto je pre tog minusa bilo vise dana +15, da ne kazem i +20. i psenica pocela da "radi", sokovi usli listove i krece vegetacija, i onda bam -10. To je najveci problem bio kod ovih minusa.
 
Е оваква је моја, само неки дан раније сејана и сејана сејалицом чије батерије не разумеју концепт подједнаке удаљености једне од друге. Мучно ми је гледати је такву геџаву у односу на оне са краја октобра.
 
Ne znam zašto ali telefon mi nešto baš ne vidi zelenu boju, uživo izgleda mnogo lepše. Ja sam sa mojim pšenicama zadovoljan...
 
Ovih dana će dobiti 200kg/ha KAN-a.
cb85a9965fc3198c7e24e086fd2fad87.jpg
6d50caf8765599b724279c290e37e5be.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
U četvrtak idem da razbacam AN i sin će uslikati žito, Bolje je od ovih sa slike i definitivno za ove klimatske uslove je setva 20-27 10. naj bolja. Tako je i moj deda sejao oko Sv.Petke.
 
Moja pšenica je malo veća od @Peet-ove.
Da li bi je kembridž čupao,tj. do kog uzrasta se može raditi kembridžom?
 
Koja ti je setvena norma? Gledao sam danas neke 3.11 sejane dosta su slabije od te tvoje.Setvena norma 110 po kj.
Danas uporedio mnogo bolje izgleda aneri od anapurne i avenua ,ovaj mraz ga nije ni oćešao ove dve druge išamarao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh