Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio na teskim mukama. Nigde nije mrdnula u odnosu na pre 3 nedelje, samo je dobila golubije plavu boju kad joj vreme nije. :haha:
15.10:
zk1pxg.jpg

11mgn5l.jpg

Pocetak novembra:
dnefth.jpg
 
Hladno i golomrazica, ne znam sta ljudi ocekuju kada su temperature u minusu. Nema zivota , strpljenje ljudi.

Nada poslednja umire.
 
Kod mene sejan 7.11 Ingenio. Mako nije ko da sejao nisam. Izasao mozda centimetar al sam i ja dublje sejao. Strasno. Na ostalim parcelama Pobeda vodi u odnosu na Basmati i Moisson i u odlicnom stanju su.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Svima bi bilo lakse da je psenica ispod jedno 10cm snega i da lepo mirno zimuje ovako gledamo kako se biti. Moje misljenje samo strpljivo. Kise ce sigurno doci. Bolje sada da joj fali vlage nego li u prolece. Trava je sve to sada.

Nada poslednja umire.
 
Ovaj moj komša Sremskapolja seje sve do nadvožnjaka,ali je lepa pšenica.Kakva bi bila da je probao i po asfaltu malo da poseje?
 
Verovatno jos bolja:haha:. Kod nas neki kad seju takoreci izadju na put i tu kukuruz ne znam zasto ali bude veci nego u ostatku njive. Izgleda tudje sladje.
Juce vidim neki seju psenicu. Narod poludeo a nisam ni ja puno bolji. Do duse je sam posejao pre 20 dana. U prosli cetvrtak bila isklijala. Nisam stigao da je obidjem danas da vidim je li izasla.
 
I ja danas video jednog da seje ali manja je njiva u pitanju.Trudim se da kopiram Minđušara i da radim sve kako on radi.Valda će i prinosi biti "copy-paste" kao kod njega.
 
Mučenik, imam dva studenta.Stariji malo usporio a mlađi ga sustiže,razlika 5 godina.Jedino mi pomognu u kopanju soje jer samo prskam dubinsko bez površinskog,pa onda idem sa dva kopanja i dva čupanja.Malo hobi malo muka,a i površina bude oko 2 ha soje.Druga njiva bude pšenica,ostalo sve radim sam, sem većih operacija koje platim.
 
Ne znam ljudi kakva je situacija kod vas sa misevima ali kod nas u ataru prave haos na psenicama. Mi idemo u drugi krug trovanja sutra.

Nada poslednja umire.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh