Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2 x tanjirano
NPK 3x15 100kg/kj
Sejano 15.10.
Setvena norma 185kg/kj
Sorta Tavanjerka
00d060bd865bc9ec2dc78c25f7e496d8.jpg
 
Ove godine mase 1000 zrna su velike tako da i nije iskljuceno da je trebalo ici sa vecom kolici om semena. Narocito ako je jos domaca tavanska psenica

Nada poslednja umire.
 
Meni su radili analizu semena posle selektiranja i preporuka je bila 150 kg po kj ingenia,a prosle godine 125 kg
 
Bacio sam 350Kg na 1.5hektar namerno sam bacio više ali niklo je preko 95% bilo je teško za rad kiša je smetala ali sam uspeo u poslednji čas da posejem. Pored njive gde je pala pšenica nikla je na zemlji svako zrno. Ovo sam bacio rasipacem jer nemam sejalicu i tanjiracom sam prošao i to je to.Drljaca nije mogla jer je lepila zemlja za nju i hvatao je ostatke ostataka kukuruza.Moram biti zadovoljan i ovako jer ovo je jedina pšenica koja je nikla u tom kraju od 1000hektara neda nam kiša glavu da dignemo.Katastrofa.ovde planiram 500kg Kan po hektaru i sad je bačen 200kg npk i to mu je od mene.prvi korak je uspešan setva i nicanje a ostalo tek dolazi.
 
Koliko će biti manji prinos kod mene ?Mi smo posejali 100-110 kg po jutru.Možda je neka njiva dobila 115-120.
Koliko sam video preporuke proizvodjača semena ,uglavnom se seje br klijavih zrna a kilaža je orijentaciona.
 
Poslednja izmena:
Moj prijatelj je 2012 posejao Grendor greskom 100kg hektar oko 20 oktobra ,sta mislite da li se razlikovao prinos od onoga od 200kg hektar ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh