Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Citirao si cicija i komentarisao njegov post,samo sam na to reagovao,kod njega uspeva soja i može da seje 100 godina u monokulturi tako da je i šteta da poseje pšenicu.:ppozdrav:

Najveca glupost koju sam u skorije vreme procitao.Zato nam je i krenulo zadnjih nekoliko godina kako jeste...ne mozes se nadavati razne paprene hemije-kojekakvih kraftova,Nurela,konzula i slicno...samo opleti po monokulturi.Inace juce posejana jedna povrsina zita,i to samo jer je ostalo kuci nesto malo zita,pa smo istretirali i kako mu Bog da.
 
I ja takođe od tvoje strane veću glupost nisam pročitao i da staviš sve te hemije što si nabrojao isplativije je kod njih soja od pšenice koji isto duvaš sa sve full dozom da bi imala donekle neki prinos.A o monokulturi soje molim te nemoj mi držati predavanje.
 
Cici kazi da li djubris soju u monokulturi ?
Znam da si pisao da na jednoj parceli imas monokulturu bez djubrenja, ali da bi tom zemljom mogao da djubris ostale njive ?
Tipa ako je zemljiste sa 7-8mg P2O5.

Ne djubrim soju u monokulturi, ali zato psenica i kukuruz dobiju jako puno djubriva.

Deo koji je podebljan................ to nisam ja rekao nego su rekli Lokvanci za Jermenovacku zemlju

Nemam zemlju gde je kolicina fosfora tako mala jer............. citaj prvi red
 
Isto ove godine (2016-2017) pšenica 0 . Pretpostavljam da će joj cijena sledeće godine biti jako niska .Samo kukuruz i soja iz prostog razloga jer nemogu baš svagdje u svijetu da se siju.
 
Deco, vrsnjaci i malo stariji, shvatite sve na ovome svetu je LAZ I PREVARA !!! Dakle informacije se sminkaju kako kojoj interesnoj grupi na globalnom nivou odgovara i te informacije da su svetske zalihe psenice na najvisem nivou , su upitne. Polako i samo opusteno ko moze, sejte one kulture na kojima mozete najvece prinose ostvariti a za cene ne brinite jer Vas i dalje niko nece pitati, u to budite sigurni.....:ppozdrav:
 
Svake godine sejem izmedju 10 i 14 hektara, zavisno od plodoreda. Skladistim u svom silosu i uvek cekam cenu.

Treba investirati u sopstvene smestajne kapacitete, pa makar oni bili privremeni, provizirno napravljeni, bilo kakvi. Bitno je da je roba u dvoristu. Ovo narocito vazi za kukuruz.

Mislim da treba drzati neki kontinuitet sto se tice kultura. Ako se uvecavaju povrsine onda da to ide proporcionalno i sa vrstom useva. A ne, rodila soja, bila dobra cena, ajmo svi soju dogodine. Ili bila susa, nije rodio kukuruz, ajmo svi psenicu na jesen.
 
Ne djubrim soju u monokulturi, ali zato psenica i kukuruz dobiju jako puno djubriva.

Deo koji je podebljan................ to nisam ja rekao nego su rekli Lokvanci za Jermenovacku zemlju

Nemam zemlju gde je kolicina fosfora tako mala jer............. citaj prvi red

A kako kad ide soja tri četiri puta za redom u monokulturi jel ide za to vreme veštaka nešto ili baš ništa?
 
Deco, vrsnjaci i malo stariji, shvatite sve na ovome svetu je LAZ I PREVARA !!! Dakle informacije se sminkaju kako kojoj interesnoj grupi na globalnom nivou odgovara i te informacije da su svetske zalihe psenice na najvisem nivou , su upitne. Polako i samo opusteno ko moze, sejte one kulture na kojima mozete najvece prinose ostvariti a za cene ne brinite jer Vas i dalje niko nece pitati, u to budite sigurni.....:ppozdrav:
u potpunosti SE slazem. kod mene je problem,sto kad je susna godina kukuruz pobaci totalno,a soja da ne govorim, 2012 ljudi su vrsili 300 do 1000 kg kukuruza, a 2015 od 1000 do 2500kg. najvise smo sejali psenicu i suncokret,ali smo dosli na to da nam drasticno pada prinos suncokreta i da moramo da ubacimo jos neke kulture radi plodoreda. ove godine sam prvi put posejao uljanu repicu,moracu i kukuruza bar 20% od ukupne povrsine i jedan deo da ubacim pivarski jecam. jako je veliki rizik da radim psenicu,kukuruz,suncokret na tri dela,pa cu probati sa pet kultura
 
Ingenio, posejan 15.10., predsetveno 100kg/kj 16:20
32631bd77931c29281d0872d2cb886ba.jpg


Euclide, 15.10. setva, 100kg/kj 16:20, 135kg semena na jutro.
8353a286f993397e3abd92c6098f86e3.jpg
 
Evo je i moja parcela gde je Simonida posejana. Orano po kukuruzovini i drljacom sam uspeo spremiti jer je jako vlazno da ni sejalicom nisam smmeo uci. Ovog puta rasipac pa drljaca ponovo da malo zatrpa. Posejano 25-10 i vec se klica probija u danasnjem pregledu. za par dana bice zelene boje
02935641173575623043.jpg
 
Najveca glupost koju sam u skorije vreme procitao.Zato nam je i krenulo zadnjih nekoliko godina kako jeste...ne mozes se nadavati razne paprene hemije-kojekakvih kraftova,Nurela,konzula i slicno...samo opleti po monokulturi.Inace juce posejana jedna povrsina zita,i to samo jer je ostalo kuci nesto malo zita,pa smo istretirali i kako mu Bog da.
Nije glupost,nego cinjenicno stanje,soja moz u monokulturi bez problrma 15-20 godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh