Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hibridna...:sta: ajd nek mi neko objasni kako oni proizvode hibrid.......
Lako je kod kukuruza...a sta ces ovde??
Ako neko zna nek objasni.....
Ja nisam uspeo da nadjem taj podatak a bas me zanimalo,sve sto sam nasao je u domenu ispitivanja i pitanje rentabilnosti.Budimo realni da je hibridna psenica atraktivna i rentabilna vec bi je kod nas velike kuce plasirale kao sto su LG,RWA,KWS...a kad vidim koja sem.kuca kod nas plasira tu psenicu prosto se zasmejem:haha:
 
Kako li proizvode taj hibrid,jel seju u redove muške i ženske pa zakidaju "metlice".Nešto mi je tu sumnjivo,a da to vodeće evropske kompanije nisu već izbacile na tržište.Već sam jednom napisao da od 8 ogleda kod PSS su u 2 bili prvi ali ništa posebno,ove druge su im skroz parirali(KWS ,LG,CAUSSADE).
 
Koliko sam ja nesto citao Saaten Union je proizveo tu hibridnu psenicu I valjda su najvise napredovali u toj oblasti. Pa preko ASa vrse distribuciju u Srbiji. Pricali su nesto kod Davidovica prosle jeseni. A pricao nam je I nesto ovde promoter AS hibrida prosle godine. Dal ce to na dobro izaci videcemo.

http://ashibridi.com/sr/hibridna-pšenica
 
Čuo sam da je jedan ove jeseni posejao hibrid od svoje pšenice koju je ostavio.Sad ako izgubi te krakteristike pa loše rodi,znači da ne vredi ostavljati za narednu godinu.
 
Ajde da ne stavljam u oglase, Ako nekom zatreba ili zafali imam nekih 600 kg semena Basmati iz domaće dorade... Sve informacije na pp :ppozdrav:
 
Jedan agronom je meni objasnio kako se dobija hibridna psenica.
U vreme cvetanja se rucno pokupi cvet sa psenice i onda nanese oprasivac koji se labaratoriski dobija. Posao za stotine ucenika i studenata a traje samo nekoliko dana jer psenice kratko cvetaju.
Zato je jako skupa, a dobice se psenica koja veoma jako bokori i zato je rodna.
Ponovnom stvom se dobija vise vrsta psenica,kao i kod kukuruza, ali dobija se psenica.
Pricao je on mnogo duze ali je to sustina. Na zapadu se seje ali ne toliko jer obicne sortne psenice selekcijom su priblizne po rodu pa jos uvek nije rentabilna.

- - - - - - - - - -

Danas posejana polednja njiva,planirana ali zakasnili zbog belog kukuruza. Farineli sa yuntom 220kg po hektaru. Dosta se grubo spremilo ali to je sto je ima dosta vlage.
Sve ostale njive su se lepo zazelenele.
 
Solehio, slikano na brzinu u prolazu:

30di847.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh