Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јуче одрађена ритчина, 22 м/кј, влага 13.7 а хект 77.6, примесе 2.....скоро па дупло мање него прошле године, ал добро је да је и овог било, пошто околина имала 18 м/кј а мало даље било и 43 м/кј

П.С. Никол је у питању
 
Juče ovršen Ingenio,vlaga 11,2% hektolitar 79,8 primese 2,9% prinos 4840kg/kj.
Agrotehnika
Predusev soja,bačeno 100 kg/kj. MAP-a,jedan prohod teškom tanjiračom,jedan prohod setvospremačem.
Setva 6. oktobra 140 kg/kj. semena,prva reprodukcija,seme od mog prike @mladen87:osmeh:
Trovanje miševa.
Prva prihrana sredinom februara 110-120kg/kj. uree,druga prihrana krajem marta 120 kg. SAN-a
Početkom aprila dobio regulator rasta Cerone.
Prva zaštita od bolesti i korova Falkon+Sekator+Vantex
Druga zaštita u cvetanju Duet Ultra + Fastak
aj zdravo
 
Poslednja izmena:
Данас скинуто 8,75кј Ингениа у једној парцели. Принос изнад очекиваног од 4330кг/кј, хектолитар 82.6, влага 10,34%, примесе 3,4%.

Пред усев соја, тањирано два пута, а пре тога бачено нпк 140кг/кј. Прва прихрана 130кг уреје, друга прихрана 100кг САНа. Рађена прва заштита Фалкон+секатор, а друга Бампер П. Имали смо на тој њиви опасну најезду глодара, које смо у три наврата тровали....

Сутра прелазимо на оне пшенице које је млатио лед....
 
Ja mislio da skidam sutra bar nesto, ali jos nisu poceli sa otkupom. A I nadam se da ce cena da krene jos malo na gore.
 
Završeno za ovu godinu ,kako je krenulo prezadovoljan sam. Na slikama hibrid hy-star . Prinos odličan. Probao sam hibride oflično su se pokazali u ovim uslovima( dobro se izbokorili u proleće) ali zbog preskupog semena ih više neću sejati.Ako se unormale sa cenom hoću a ovako ne.
Ostavi za seme od te hibridne i posej makar samo 0.5-1 kj cisto da vidis i da znas da li vredi!
Cuo sam za prinos da je bio vise nego odlican!:ppozdrav:
 
294t55k.jpg
o88lti.jpg
o88lti.jpg
anapurna za koji dan kosimo
 
Danas pokosna anapurna dala 44.5 m po kj 79.8 ht vlaga oko 13 primese od 3.5 do 4 protein 13.5. Kosena je i anapurna gde je dala skromnih 29, presusev bio kukuruz . mada ta parcela nikada ne rodi ozbiljno razmisljam da otkazem arendu za tu njivu. Prosto njiva uvek ispod proseka ma sta radio. Lepo se ore nije tesko zemljiste ali ne rodi.

Nada poslednja umire.
 
Evo i ja da se oglasim. Zavrsen i drugi dan zetve. Hvala Bogu, prinosi su i odlični. Tri parcele zavrsene. Ista obrada isto sve. Sve u krugu od 700m. Sve sofru. Isti dan setve. Prva njiva 4.8t/kj. Druga 4.9t/kj. A danas prebacili 5t. 5288kg/kj.
7cd1b21c538f16cfc185d7aebfde8d1e.jpg


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Auuuuu al ga tucete sa ovim prinosima da ne poverujes ko u najboljim godinama......pa tebi morala kisa da pada svakog meseca po 30-50 l da ne poverujes
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh