Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Чудно пише "јутро".......х..е..к..т..а..р
Неко ми је преправио коментар, па испада да је ово озбиљно, а шала је у питању на конто цртаног филма. Боље онда целог да је обрисао.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Kao sto sam i napisao na detelini na jutru sam imao 3t a na ovj jednoj njivi preko 5t sto u zivotu sanjao nisam da ce da rodi. Videcemo sta kaze solehio danas na toj jednoj njivi jos na 4 jutra koja je uz selo i dobila je najvise kise, ali je tu ipak breg peskovit i sumnjam da je izgorelo malo
 
Zapoceli danas na kratko jer nas je pljusak oterao,ali ono sto se na oko vidi da ce na toj parceli (Ingenio) rod biti jadan...
 
Ja sam juce poceo da skidam NS40s prinos za ocaj 2200kg/kj vlaga 10,1%,primese3,5 sve samo sturu zrno i hektolitar bednih73-74 sreca pa ove godine ne gledaju hektolitar u svoj ovoj nesreci i malo srece.I od ove godine prelazim na neku drugu golobradu psenicu ovu sa osjem ne sejem vise jutros jedva ocistili sita od osja kao cackalice se zaglavile.
 
Код нас ни не решетају. Не бих залазио у зашто, јер не знам.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Gotovo sa zetvom za ovu godinu. Prinosi sareni. Apac me izdao a do pre dve godine sam se kleo u njega! Sve psenice su bile u istoj parceli dobijale sva djubriva jednako i zastite u isto vreme.

Apache vlaga 14% hektolitar 74 proteini 11% Prinos 6,5/ha
Andino vlaga 13% hektolitar 82,9 Protein 12% Prinos 7t7ha
Anapurna vlaga 12,7 hektolitar 79 protein 12% Prinos 7,5 t/ha
Sobred vlaga 12,9 hektolitar 78,5 protein 11% Prinos 8t/ha
Sofru vlaga 11,2 hektolitar 81 protein 12% Prinos 8,5t/ha

Sa prosekom od 7,6t po ha skroz zadovoljan ove godine.


ih5bph.jpg


 
Poslednja izmena:
Juče skinuta pšenica, Moisson i Ingenio. Prvi 26 po jutru, drugi nešto preko 30 (nije sve izmereno jer ostavljamo kući). Ono što je katastrofa je hektolitar oko 72..jasno je koliko je patila za vodom i kakvo je zrno ispalo na kraju..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nismo danas zavrsili njivu anapurna je u pitanju prinos ce biti oko 47m po kj. Izdao nas zmaj sa malim kvarom. Pred kraj dana. Ht 80,/vlaha 11.2 primese 4.2

Nada poslednja umire.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh