Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel reč o Neši iz NS? Lovio sam sa njim u nedelju pa nam je pričao o tom dogadjaju gde su se srne podavile u kanalima za navodnjavanje...
 
Vidi stetu sigurno mozes da naplatis ali moras biti uporan ako imate poljocuvare zovi ih da naprave zapisnik ali svaki put i to uz prisustvo lovaca i onda presavijes tabak i morace da ti nadoknade stetu.Kod nas je lik u naselju izasao u dvoriste i vidi nesto zuto pored mu kokosinjca i on pomislio da mu je kao kokoska ostala napolju i uhvati rukom kad ono lisica i izujeda ga za ruku tuzio nas i dobio sud iako smo se mi branili da se to nije desilo u lovistu nego u naselju skoro pa u gradu ali dzabe sada moramo da mu platimo 180000din ostete.I za udes na putu kada udari neko divljac iako ima znak lovacko drustvo placa odstetu tako da i za ovo mora steta biti nadoknadjena.
Za ovu zadnju recenicu nisam bas siguran da je tako.
 
Danas završena prihrana pšenice ureom.Nešto su čudne pšenice.Pre dve nedelje bile lepe i zelene a sada nešto kao da su se smanjile.
 
E bas to mi je jutros bilo cudno. Moisson i Pobeda se razmahale zadnjih par dana a Basmati lego za zemlju.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
4f23f546cafa93868ffa10af7606ddd6.jpg

b9af8db66b19dc4e960fea5664c7a3da.jpg

b74ca2798afece00556efc1c4437db17.jpg


Basmati,prihranjena sa 150 kg ureje po lancu.
 
Blago vama,moj AN stoji na špediteru,direktor neda sutra slobodan dan ,a za nedelju rekli da će biti kiše i snega!Probam ja na dve stolice ali teško.
 
Glavonja da proda zemlju i pod hitno da upiše akademiju,slike su mu fenomenalne.
A Minđušar će se ovog leta obogatiti.Tolika pšenica posejana i jako dobra,ne mogu sve džambo vreće da stanu u svoje prikolice već morao i od komšije da pozajmi 4 prikolice.Tako sam čuo da pričaju ljudi,a deo se vidi i na slikama.A to je tek prva prihrana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh