Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas pričam sa jednim drugarom o pšenici i reče mi da će da razore svoje površine jer mu ništa još uvek nije niklo a tek najavljuju hladan talas pa nije optimista.
 
Rekli su mi danas u sredu ce izaci i dobicu odgovor,ali maju mnogo argumenata da mi nista neplate,ne lupam u serpu,nepalim vatru na njivi,ne spavam na njivi,nije ogradjeno.
Ovako sam im dostavio licno
molba.jpg
 
Ja sad na svoja 4 duluma bacio 50 kila petneske i 50 kila ureje.....Ima po njoj nekih sitnih krugova ..rekao bi izmrzle ili uginle a gdje je gusca bas je uocljivo
 
@ zarkovmali

Braca isao sam da obidjem zito u Petrovcicu i video na par njiva taj slucaj, inace atar je kod Zabrana i verovatno prolaze odatle gde je ostecena zica, meni su pre dve odine urnisale kukuruz.
 
Zarkovmali ne mogu da otvorim sliku.Kao i u svim javnim sluzbama njihovo se vazi.Kod nas se namnozile katastrfova jos im lovci povecavaju populaciju jer dolaze stranci pa iznamljuju kao da je privatno loviste.Veze debele pa im ne mozemo nista.Njiva treba da je ogradjena ili da ima zica pod strujom i kad to provale onda mogu da se nadam nekoj naplati ali,i tad bi nasli neki razlog da ne plate.Tebi zelim da naplatis stetu ali,nazalost sto rece kolega Matic gde se one nastane....Kad sam tanjirao suncokret pored moje njive prodjem i 4 stotinjaka izadjose iz kukuruza.Mmislis da se uplasile od svetla?!Ma jok kao deca u vrtic u kolonu polako pa u sumu.
 
Komsija Meni je zito ka obrezu u beni,a kod bojcina nemam problem tu su mi najdalje njive,vise prave problem pitome iz tolinaca ima 200-300komada.
 
Vidi stetu sigurno mozes da naplatis ali moras biti uporan ako imate poljocuvare zovi ih da naprave zapisnik ali svaki put i to uz prisustvo lovaca i onda presavijes tabak i morace da ti nadoknade stetu.Kod nas je lik u naselju izasao u dvoriste i vidi nesto zuto pored mu kokosinjca i on pomislio da mu je kao kokoska ostala napolju i uhvati rukom kad ono lisica i izujeda ga za ruku tuzio nas i dobio sud iako smo se mi branili da se to nije desilo u lovistu nego u naselju skoro pa u gradu ali dzabe sada moramo da mu platimo 180000din ostete.I za udes na putu kada udari neko divljac iako ima znak lovacko drustvo placa odstetu tako da i za ovo mora steta biti nadoknadjena.
 
Vec su mi rekli da ce naci dosta argumenata dda mi neplate lovacko udruzenje,a u Srbija sume tek treba da idem.
 
Samo ti njih pritisni blefiraju te te price da njiva treba da ti je ogradjena neka okace macku o rep to ne pije vodu jer je to ratarska kultura,a ne vocnjak lepo dobrog advokata ali sa strane NS,BG i tako da vidis kada ih oguli ko majmun bananu do gole koze pa im LD bude blokirano i sa Srbija sumama isto tako ima jedan dobar advokat iz NS-a nama odnosno nasem lovackom drustvu je izvojevao sud protiv voda Vojvodine za davljenje divljaci u kanalu za navodnjavanje oblozenog folijom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh