Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji je ovo insket?Ima ih razlicitih velicina,lici na krpelja,kad ga dohvatis u ruku pukne..
11289735_864816980220878_1905168896_n.jpg
 
Danas gledao psenice sa jednim zastitarom,nema bolesti,nema insekata...prskano samo jednom 22.04.-tog...kaze nema potrebe prskati vise...i dalje se lomim sta raditi...poslusati ili ne(trositi pare ili ne)
 
Danas samo slikano sa druge strane,što bi rekao Dragan 18 ne izgleda to uopšte loše,s obzirom da je kasno sejan i da mi se nikako nije svideo moglo bi se reži da sam zadovoljan.
20150517172201.jpg

Solehio slikan danas i donja slika od 22.03,situacija se popravlja još je mali rastom zaštita kreče od utorka sred zavisi od vremenskih prilika a nekoliko dana posle ide 3 prihrana.
20150410171103.jpg

20150322152819.jpg
 
I ja sam ga koristio oko 80-85 ari poprskam sa onom bocicom 0,15.Ja sam ga kupio juce,450 din.Otisao ja da kupim,nude mi sve i svasta 700-800din i ja trazim decis,kazu to te skupo izadje.Ja uopste nisam ukapirao,ja bio konkretan i kazem daj mi Decis za 80 ari i nemas ti brige,zastitar koji je bio u radnji kaze kako hoces,tvoja odluka.Nemaju u rafu,doneli iz magacina i pakuju u kesu 4 komada i kaze trgovac 1800din molim,ja ga gledam jel ovaj lud,ja opet ponovim da hocu za 80 ari a on uporan kao i ovaj zastitar dami treba 4 decisa.E tu ja puknem,kazem i sto nisam trebao,oni cute,odlepim onu nalepnicu na decisu jer je ispod upustvo i pokazem bagri neobrazovanoj da pise 0,2 po hektaru uz 200-400 vode bla,bla,bla.Kaze zastitar,nemoguce nas su obavestili da treba 5 po 0,15 decisa po hektaru.
Jbt.pa ova srbija se pretvara u jajarsku zemlju,ovde svi mogu sve da rade i svakog da prevare.Zamislite ko se nije razumeo u materiju i prska psenicu sa dozom od 750ml i posle se nesto desi mi nismo krivi.
Posto sam saznao od prijatelja koji radi u veleprodaji da je Sekator koji sam kupio i upropastio psenicu zaledio jer je od prosle godine pakovanje,imao sto sta da kazem zastitaru i onom trgovcu.Oni su samo rekli nista to nije strasno ako je smrzlo,to se desava,nemozemo ga mi drzati u toplom da ga sacuvamo,to je hemija nista joj nece biti:osmeh:

Moj savet,pamet u glavu i slobodno budite drski kad nesto kupujete,verujte sebi a ne kojekakvim priucenim filozofima koji su njivu videli na slici.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh